• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Dobrodosli - Chorwacja + Bośnia i Hercegowina (wycieczka objazdowa)

Hotel Dobrodosli - Chorwacja + Bośnia i Hercegowina (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Atuty wycieczki: zabytki Sarajewa; degustacja ostryg i wina; Mostar nad szmaragdową Neretwą; zachwycający Dubrownik; wypoczynek na Korčuli.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Dobrodosli - Chorwacja + Bośnia i Hercegowina (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Sarajewo • Mostar • Blagaj • Počitelj • Dubrownik • Cavtat • Ston • Półwysep Pelješac • Korčula

Dwa niezwykłe kraje: Bośnia i Hercegowina i Chorwacja. Trasa wiedzie m.in. przez: Sarajewo, gdzie można poczuć orientalną atmosferę w miejscu na styku kultur i religii, Mostar ze Starym Mostem, malowniczo spinającym brzegi Neretwy, a także Blagaj z klasztorem derwiszów przepięknie położonym nad rzeką Buną na tle wysokich skał. W Chorwacji arcydziełami architektury zachwyci Dubrownik – Perła Adriatyku i Korčula, cudowna wyspa, ojczyzna Marco Polo. Propozycją dla smakoszy jest degustacja ostryg i wina, z którego słynie Półwysep Pelješac – doskonała okazja aby poznać Chorwację także od kuchni. Dla spragnionych słońca zaplanowano relaks na plaży lub rejs, który będzie wspaniałą okazją do kąpieli w Adriatyku. Światowej klasy zabytki, wspaniałe krajobrazy, urocze zatoczki, winnice, gaje oliwne, kwitnące drzewa, to tylko namiastka tego, co czeka na odkrycie. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1000 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Bośni i Hercegowiny.

2. DZIEŃ.
Przyjazd do SARAJEWA, stolicy Bośni i Hercegowiny, największego po Istambule skupiska zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Znajduje się tu ponad 60 meczetów. Jest to miasto wielu wyznań i narodowości, gdzie przenikają się różne kultury i religie. Zwiedzanie starego miasta: ratusz, meczet Gazi Husrev-bega, Baščaršija; most Gawriła Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MOSTARU. Trasa prowadzi przez przepiękną dolinę Neretwy między masywami Čvrsnica i Prenj. Po drodze postój w miejscu, gdzie podczas II wojny światowej rozegrała się bitwa nad Neretwą. Zwiedzanie miasta: słynny Stary Most spinający skaliste brzegi Neretwy, zbudowany na rozkaz sułtana Sulejmana Wspaniałego, odbudowany w 2004 r. i rok później wpisany na listę UNESCO. Następnie w programie spacer najsłynniejszą uliczką miasta – Kujundżiluk z domami, meczetami i warsztatami z czasów osmańskich. Przejazd do niewielkiej miejscowości BLAGAJ, która w czasach średniowiecznych była stolicą regionu. Spacer: klasztor derwiszów, jeden z najciekawszych obiektów architektury osmańskiej na terenie kraju. Podziwianie wspaniałego widoku na wywierzysko rzeki Buny – największe na terenie Bałkanów. Przejazd od POČITELJ, oryginalnego miasteczka położonego tarasowo nad Neretwą, z dobrze zachowanymi budowlami z czasów osmańskich i pozostałościami twierdzy króla Macieja Korwina. Spacer po starówce. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA nazywanego Perłą Adriatyku. Miasto o wyjątkowej historii, z kamienną starówką otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie, jest objęte patronatem UNESCO. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami: wieżą zegarową, pięknym pałacem Sponza i kościołem św. Błażeja, patrona miasta. Zwiedzanie katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do CAVTATU, uroczego miasteczka położonego na kilku półwyspach. Spacer po centrum. Kolacja w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do miejscowości STON, słynącej z hodowli ostryg i systemu fortyfikacyjnego z XIV w., wyjątkowego ze względu na swoją długość: ok. 5,5 km. Miasto w przeszłości było ważnym producentem soli, którą produkuje się do dzisiaj, ale na mniejszą skalę. Wejście na mury obronne – największą atrakcję miasta. Przejście w miejsce pozyskiwania soli morskiej tradycyjną metodą przez odparowywanie wody morskiej, tzw. saliny. Krótki spacer po mieście. Przejazd przez PÓŁWYSEP PELJEŠAC, który ma 65 km długości i tylko 7 km w najszerszym miejscu, a zbocza okolicznych wzgórz porastają winorośle. Wizyta w winiarni na półwyspie Pelješac, znanym miłośnikom wina. Degustacja wina i ostryg. Przeprawa promowa na wyspę Korčula. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wizyta w średniowiecznym miasteczku KORČULA, nazywanym Dubrownikiem w miniaturze. To jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w basenie Morza Śródziemnego, uważane za miejsce urodzenia wielkiego podróżnika Marco Polo. Spacer po mieście, m.in. mury obronne, katedra św. Marka z XV w. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży na Korčuli. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs wokół okolicznych wysp z możliwością kąpieli. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Śniadanie. Przeprawa promowa na ląd. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

9. DZIEŃ.
Przyjazd do Polski.

ŚWIADCZENIA:
6 noclegów w hotelach klasy turystycznej **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań, 6 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przeprawy promowe, degustacje, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 115 EUR.
    Opłaty fakultatywne: rejs: ok. 40 EUR; wymagane min. 20 osób.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej