• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Z Pamiętnika Podróżnika (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Chorwacja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Z Pamiętnika Podróżnika (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
SARAJEWO - MOSTAR - DUBROWNIK - CAVTAT - KOTOR - BUDVA - SVETI STEFAN - STON - KORCULA - HVAR - SPLIT - PIRAN - KOPER - JASKINIE SKOCJANSKIE - BLED - BOHINJ - PLANICA

Dzień 1
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Bośni.

Dzień 2
Przyjazd do Bośni. Od miejscowości Zenica przejazd starą turecką drogą, gdzie zachowały się stare wioski. Przyjazd do SARAJEWA, stolicy Bośni i Hercegowiny. Sarajewo jest największym, poza Stambułem, skupiskiem zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Znajduje się tu ponad 60 meczetów! Jest to miasto wielu wyznań i wielu narodowości – obok meczetów są tu kościoły katolickie, synagogi i cerkwie. Zwiedzanie Starego Miasta: ratusz, meczet Gazi Husrev-beja, kryty bazar, most Gavrila Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda i jego żonę. Przejazd do hotelu w okolicy Sarajewa. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do MOSTARU. Trasa prowadzi przez przepiękną dolinę Neretwy między masywami Cvrsnicy i Prenja. Po drodze postój w miejscu, gdzie podczas II wojny światowej rozegrała się bitwa pod Neretwą. Zwiedzanie Mostaru: legendarny most spinający skaliste brzegi Neretwy, zbudowany na rozkaz sułtana Sulejmana Wspaniałego, zabytkowa uliczka Kujundżiluk. Przejazd do hotelu na Riwierze Dalmatyńskiej w okolicy Neum. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA – zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji „Perły Adriatyku” z cudowną kamienną starówką, otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luza z reprezentacyjnymi budowlami. Przejazd do CAVTATU, uroczego miasteczka położonego na kilku półwyspach, wśród egzotycznej roślinności. Przechadzka po zabytkowym centrum. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do CZARNOGÓRY. Trasa wiedzie nad zjawiskową BOKĘ KOTORSKĄ, największą adriatycką zatokę, która jak fiord wdziera się w głąb lądu. Przejazd do KOTORU, gdzie podziwiać można Stare Miasto z labiryntem kamiennych uliczek, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Przejazd trasą widokową do BUDWY. Zwiedzanie średniowiecznej starówki, otoczonej murami obronnymi. Dalej trasa prowadzi do punktu widokowego, z którego rozlega się przepiękny widok na SVETI STEFAN - malowniczą miejscowości na półwyspie, gdzie czerwone dachy kamiennych domków pięknie kontrastują z granatowym morzem. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd na Półwysep Peljesac. Zwiedzanie STONU, miasta-twierdzy, otoczonego pięciokątnym murem o długości ponad 5 km. Wizyta w jednej z winnic, połączona z degustacją lokalnych win. Przeprawa promowa na KORCULĘ, trzecią co do wielkości wyspę Dalmacji. Zwiedzanie fascynującego średniowiecznego miasteczka KORCULA: plac św. Marka z gotycko-renesansową katedrą, rodzinny dom słynnego podróżnika Marko Polo Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Przeprawa promowa na HVAR – przepiękną wyspę pachnącą lawendą. Jest to najbardziej nasłonecznione miejsce w Chorwacji. Zwiedzanie miasta HVAR, urzekająco położonego nad zatoką, ze spektakularną amfiteatralną zabudową i mnóstwem zabytków: twierdza Spanjol, centrum miasta – Trg Svetog Stjepana. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, kolacja
i nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Przeprawa promowa do SPLITU, największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszej, zachowanych do dziś rzymskich budowli – Pałacu Dioklecjana. Przejazd na półwysep Istria. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 11
Śniadanie. Przejazd na wybrzeże SŁOWENII, do PIRAN, zwanego perłą architektury weneckiej, i KOPRU. Spacer po Starym Mieście: kolumna św. Justyny, pałac Totto, Titov Trg – wspaniały główny plac miasta, gdzie w gotycko-renesansowych budowlach widać wpływy weneckie. Przejazd do Skocjan i zwiedzanie JASKIŃ SKOCJAŃSKICH – urzekających niezwykłymi formami zjawisk krasowych. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 12
Śniadanie. Przejazd do TRIGLAVSKIEGO PARKU NARODOWEGO. Wizyta w BLED, słynnym uzdrowisku, cudownie położonym nad szmaragdowym jeziorem z widokiem na Alpy Julijskie. Spacer na jeziorem i zwiedzanie średniowiecznego zamku, zbudowanego na urwistej skale. Dalej trasa prowadzi nad jezioro
BOHINJ. Jest to piękne w swojej naturalności miejsce, stąd biorą początek trasy wspinaczkowe na najwyższy szczyt Słoweni –Triglav (2.864 m n.p.m.). Przejazd do PLANICY – ośrodka sportów zimowych, rozsławionego przez mistrzostwa świata
w skokach narciarskich. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Dzień 13
Przyjazd do Polski.

Dodatkowe informacje
1. Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 75 EUR.
2. Na miejscu, przy zakwaterowaniu w każdym hotelu, należy uiścić obowiązkową opłatę klimatyczną: w okresie 01.07-31.08 – 1 EUR/dzień/os., w pozostałych terminach: 0,8 EUR/dzień/os.
3. Cena wycieczki nie obejmuje wycieczki fakultatywnej do Czarnogóry: 27 EUR/os. (wymagane min. 35 osób chętnych).
4. Dopłata do pokoju 1-os.: 790 PLN.
5. Kolejność zwiedzania w dniach 6.-10. może ulec zmianie ze względu na rozkład przepraw promowych.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Chorwacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej