• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Czechy + Austria + Węgry + Słowacja - Nad Dunajem i Wełtawą (wycieczka objazdowa)

Hotel Czechy + Austria + Węgry + Słowacja - Nad Dunajem i Wełtawą (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Czechy

Atuty oferty: 4 stolice w 6 dni; kolacja w lokalnej restauracji; bez nocnych przejazdów.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Czechy + Austria + Węgry + Słowacja - Nad Dunajem i Wełtawą (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Bratysława • Wiedeń • Budapeszt • Praga

Krótka i niemęcząca wycieczka do czterech stolic naszych południowych sąsiadów: Bratysławy, Wiednia, Budapesztu i Pragi to nowa oferta dla seniorów. Każde z tych miast ma bogatą historię, zabytki warte zobaczenia i miejsca warte odkrycia. Program pozwala w wolnym tempie zwiedzić sztandarowe zabytki, którymi szczycą się 4 europejskie stolice. Po dniach pełnych wrażeń kolacja w typowej czeskiej gospodzie pozwoli poznać smak lokalnej kuchni. Brak nocnych przejazdów to dodatkowy atut przemawiający za wyborem tej wycieczki. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1650 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Przejazd do BRATYSŁAWY zwanej perłą Dunaju. Wjazd na Wzgórze Zamkowe, obecnie siedziba Prezydenta. Z tarasu widokowego rozciąga się przepiękna panorama całego miasta. Spacer po mieście, w którym zachowało się wiele wspaniałych zabytków, m.in. katedra św. Marcina, gdzie odbywały się koronacje wielu królów węgierskich z dynastii Habsburgów gdy Budapeszt był pod panowaniem tureckim, Brama Michalska, kościół św. Elżbiety, Pałac Biskupów Ostrzychomskich. Historyczne centrum miasta zdobi XV-wieczny Stary Ratusz oraz pałace: Prymasowski i Grassalkovicha. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd do WIEDNIA. Zwiedzanie pałacu Schonbrunn – letniej rezydencji cesarskiej zbudowanej za panowania Marii Teresy, wpisanej na listę UNESCO. Przejazd staromiejską obwodnicą, zwaną Ringiem, przy której znajduje się pomnik cesarzowej Marii Teresy, Kościół Wotywny, Teatr, Ratusz, Opera, Parlament, Muzeum Sztuki Naturalnej, Muzeum Sztuk Pięknych i inne znane miejsca. Spacer dziedzińcami rezydencji zimowej Hofburg z Placem Bohaterów, kościół Augustianów, kościół Kapucynów. Przejście wzdłuż reprezentacyjnych ulic Wiednia – Kohlmarkt i Graben. Zwiedzanie Katedry św. Szczepana, dumy i symbolu miasta. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BUDAPESZTU. Zwiedzanie najstarszej dzielnicy miasta – Wzgórza Zamkowego wpisanego na listę UNESCO, pomnik i plac Świętej Trójcy ze wspaniałym neogotyckim kościołem Macieja i pomnikiem św. Stefana oraz Baszta Rybacka, skąd roztacza się malowniczy widok na peszteński brzeg Dunaju. Następnie w programie: Zamek Królewski, dzielnica Taban, most Elżbiety, Góra Gellerta wpisana na listę UNESCO, gdzie według legendy zbierały się czarownice i odprawiały sabat, cytadela, pomnik Wolności, hotel i kąpielisko Gellerta. Wizyta w hali targowej Vasarcsarnok, gdzie można nabyć przysmaki i pamiątki z pobytu w Budapeszcie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Peszcie placem Kossutha, przy którym mieści się gmach Parlamentu Węgier – wizytówka prawobrzeżnej strony miasta, dalej Placem Wolności do Bazyliki św. Stefana, gdzie przechowywane są relikwie tego świętego. Następnie przejazd aleją Andrassyego wpisaną na listę UNESCO. Przejazd w kierunku PRAGI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Przejazd na wzgórze Strahov z klasztorem Norbertanów i kościołem Wniebowzięcia NMP, w którym gościł Mozart. Przejście do punktu widokowego, z którego rozciąga się bajeczny widok na „złotą” Pragę. Następnie spacer ulicą Pohorelec obok Pałacu Cerniny i Lorety. Po uroczystej zmianie warty, zwiedzanie największego zamku Czeskiego – Hradczan: Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka zakończoną Daliborką – średniowiecznym więzieniem. Zejście na Malostranske Namesti, z centralnie położonym Kościołem św. Mikołaja, a następnie spacer XIV-wiecznym mostem Karola. Okazja do zakupu pamiątek praskich. Powrót do hotelu. Kolacja z degustacją czeskiego piwa w lokalnej gospodzie. Nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum Pragi. Spacer po reprezentacyjnym placu Pragi – Placu Wacława o długości ok. 800 m, następnie Rynek Starego Miasta z zabytkowym zegarem Orloj, który niedawno obchodził swoje 600-lecie, Ratusz, Pałac Golz-Kinskich – niegdyś gimnazjum, do którego uczęszczał Franz Kafka, Kościół Matki Bożej przed Tynem ozdobiony licznymi iglicami, następnie pomnik czeskiego reformatora Jana Husa i husycki kościół św. Mikołaja. Przejście traktem królewskim na Plac Republiki z olbrzymim gmachem Pałacu Reprezentacyjnego Pragi. Przejazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 5 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań, 5 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie Complex Plus

UWAGI:
    Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 95 EUR.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Czechy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej