• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Praga Brno i baśniowe Morawy (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Czechy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Praga Brno i baśniowe Morawy (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Stare młyny, zbójnickie trasy, miejsca pątnicze, krzyże przydrożne, starodawne, niezdobyte grody, zamki położone w bajkowym otoczeniu ogrodów, piwniczki winiarskie i browary, ukryte jaskinie i podziemne rzeki. Tak bliskie a nie odkryte strony-najwyższy czas ruszyć w podróż!

Trasa wycieczki ok. 1658 km - Praga – Morawski Kras – Brno – Lednice-Valtice – Hodonin – Milotice – Buchlovice – Velehrad – Veseli nad Moravou – Uhersky Ostroh – Bojkovice

1. dzień
Zbiórka i wyjazd z Polski. Przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2. dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Starego i Nowego Miasta: Plac Wacława – miejsce historycznych wydarzeń, dziś główna arteria miasta, Lucerna, Ogrody Franciszkańskie, Kościół Panny Marii Śnieżnej – najwyższy kościół w Pradze, Uniwersytet Karola, Teatr Stanów, Dom Miejski – najlepszy przykład secesji w Pradze. Następnie zatrzymamy się przed Bramą Prochową, 65- metrową, późnogotycką bramą miejską zbudowaną w XV w. Dawniej, sąsiadował z nią dwór Władysława Jagiellończyka. Po przeniesieniu siedziby królewskiej na Hradczany, brama utraciła swe reprezentacyjne znaczenie. Kolejnymi punktami zwiedzania będą: rynek starego miasta z ratuszem i słynnym Zegarem Orloj oraz pomnik Jana Husa – czeskiego reformatora religijnego, twórcy ruchu zwanego husytyzmem. Po południu przejazd na Wzgórze Hradczańskie i spacer po dziedzińcach zamku oraz Złotej Uliczce. Następnie wizyta w Katedrze św. Vita, Wacława i Wojciecha. Wieczorem udział w spektaklu „światło-dźwięk-woda”- Kriżikowa Fontanna. Powrót do hotelu na nocleg.

3. dzień
Śniadanie. Przejazd do Brna, największego miasta na Morawach i drugiego co do wielkości w Republice Czeskiej. Zwiedzanie jednej z jaskiń na terenie unikalnego i pięknego Krasu Morawskiego oraz przepłynięcie podziemną rzeką Punkwą. Następny punkt programu to przepaść Macocha oraz spacer kanionem. Zwiedzanie miasta Brno – Spilberk, twierdza z XIII w., znajdująca się na szczycie wzgórza. Spacer po starówce: gotycka katedra św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, podziwianie fasad brneńskich, renesansowych pałaców mieszczańskich, kompleks budynków klasztornych, klasztor kapucyński z kryptą. Przejazd do hotelu w okolice Brna na obiadokolację i nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Przejazd do Valtic, gdzie znajduje się Areał Lednicko - Valticki, największy na świecie teren komponowanej krainy parkowej, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie pałaców i wizyta w piwnicach winiarskich, gdzie czeka nas degustacja najwyśmienitszych win morawskich w podziemiach zamku valtickiego. Przespacerujemy się również przez Rezerwat Dolni Morave. W międzyczasie przewidziana jest obiadokolacja. Wizyta w jednym z gospodarstw winiarskich regionu lednicko-valtickiego. Wieczorem przejazd do Hodonina i wizyta w mini browarze. Nocleg w hotelu.

5. dzień
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie zamków: Milotice do którego prowadzi most z barokowymi rzeźbami, barokowy zamek Buchlovice wybudowany jako kopia włoskiej willi – jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Czechach. Zwiedzanie miasteczka Velehrad – miejsca pątniczego św. Metodego. Znajduje się tu bazylika NMP Wniebowziętej i św. Cyryla i Metodego – w prawej nawie bazyliki wisi obraz świętych namalowany przez Jana Matejkę. W międzyczasie przewidziana jest obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

6. dzień
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Veseli nad Moravou, gdzie czeka nas rejs fragmentem kanału im. Bata na północ do Uherskiego Ostrohu z renesansowym zamkiem. Kanał Bata o długości 52 km prezentuje najróżniejsze rozwiązania techniczne, m.in. śluzy wodne, które pomagają pokonać różnice poziomu wody. Dodatkowo na jego trasie znajdują się aż 23 mosty! Następnie zwiedzanie neogotyckiego zamku w Bojkovicach z XV wieku. W międzyczasie przewidziana jest obiadokolacja. Przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach nocnych.

Ważne informacje:
1. Orientacyjne koszty obowiązkowego pakietu zwiedzania ze wstępami, przejazdami komunikacją miejską i przewodnikami lokalnymi: ok. 2100 CZK/ os. Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
2. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne: Wjazd kolejką na Górę Pertin – ok. 50 CZK/os. z możliwością wejścia na wieżę widokową (ok. 150 CZK/os.).
3. Istnieje możliwość dokupienia w biurze 5 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie).
4. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Program zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
5. Oprócz tras głównych istnieje możliwość wyjazdu z wybranych, dostępnych miast w Polsce, za dopłatą.

Świadczenia w cenie:
5 noclegów w hotelach 2*/3*, pokoje 1 i 2-os. z możliwością dostawki, 5 śniadań, przejazd klimatyzowanym autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Czechy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej