• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Praga - Karlowe Wary - Kutna Hora - K01 (wycieczka objazdowa)

Hotel Praga - Karlowe Wary - Kutna Hora - K01 (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Czechy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Praga - Karlowe Wary - Kutna Hora - K01 (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Urzekające Stare Miasto będące sercem Pragi, położone po obu stronach Wełtawy, niezmiennie przyciąga turystów z całego świata. Dopełnieniem programu jest wizyta w uzdrowisku Karlowe Wary oraz zwiedzanie Kutnej Hory.

Trasa wycieczki ok. 1514 km

1 DZIEŃ
Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją. Przejazd do Pragi zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja wg wykupionej opcji i nocleg.

2 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie dwóch dzielnic Pragi – Hradczan i Malej Strany. Zwiedzanie rozpoczniemy od Biblioteki Klasztoru na Strahowie. Początki zbiorów bibliotecznych sięgają już XII wieku kiedy to Władysław II ufundował klasztor. Biblioteka przechowuje takie skarby jak starodruki, iluminowane rękopisy, globusy, mapy czy obrazy. Następnie proponujemy spacer po Hradczanach, po drodze piękne pałace hradczańskie, Loreta, Ratusz Hradczański. Dalej zabudowania starego Pałacu Królewskiego ze wspaniałą Salą Władysławowską, katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha – trójnawowa katedra w stylu gotyckim z fasadą z dwoma wieżami. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica św. Wacława, w której umieszczone są klejnoty królewskie. Ściany kaplicy w dolnej części pokryte są kamieniami półszlachetnymi, jak również malowidłami z okresu panowania Karola IV. Katedra ta jest jednak nie tylko skarbcem, ale również grobowcem królewskim, jest również miejscem pochówku wybitnych osobistości historycznych. Następnie bazylika św. Jerzego i spacer malowniczą Złotą Uliczką. W połowie dnia rejs statkiem po Wełtawie do Wyszehradu z obfitym bufetem na statku (wliczony w pakiet zwiedzania). Po tym bogatym we wrażenia rejsie proponujemy czas wolny, a dla chętnych wjazd kolejką ziemno-linową na Górę Petrin, gdzie znajdują się wspaniałe ogrody. Jest to również miejsce widokowe, z panoramą na Pragę. Most Karola – najstarszy zachowany most kamienny na świecie, symbol stolicy Czech. Wieczorem udział w spektaklu „światło- dźwięk- woda”- Kriżikowa Fontanna. Powrót do hotelu i nocleg.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do miasta zwanego królem czeskich uzdrowisk – Karlowych Warów. Wizyta w Muzeum Becherovki wraz z degustacją i spacer po mieście. Czas wolny i powrót do Pragi na dalsze zwiedzanie: Stare i Nowe Miasto – Plac Wacława – miejsce historycznych wydarzeń, dziś główna arteria miasta, Lucerna, Ogrody Franciszkańskie, Kościół Panny Marii Śnieżnej – najwyższy kościół w Pradze, Uniwersytet Karola, Teatr Stanów, Dom Miejski – najlepszy przykład secesji w Pradze. Następnie zatrzymamy się przed Bramą Prochową, 65- metrową, późnogotycką bramą miejską zbudowaną w XV w. Dawniej, sąsiadował z nią dwór Władysława Jagiellończyka. Po przeniesieniu siedziby królewskiej na Hradczany, brama utraciła swe reprezentacyjne znaczenie. Kolejnymi punktami zwiedzania będą: rynek starego miasta z ratuszem i słynnym Zegarem Orloj oraz pomnik Jana Husa – czeskiego reformatora religijnego, twórcy ruchu zwanego husytyzmem. Następnie dzielnica żydowska Josefov – zwana też Żydowskim Miastem. W trakcie zwiedzania obiadokolacja wg wykupionej opcji. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie i przejazd do Kutnej Hory – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w średniowieczu drugiego co do wielkości, po Pradze, miasta Czech. Zwiedzanie Ossuarium (kaplicy czaszek), Katedry św. Barbary i spacer po mieście, w trakcie którego obejrzymy najciekawsze obiekty Kutnej Hory: Słup Morowy, Kamienny Dom, Hradek, Kasna, Dwór Włoski. Czas wolny, obiadokolacja, a po niej przejazd do Polski. Powrót do Warszawy w godzinach nocnych.

UWAGI
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Cena zawiera
•    3 noclegi w hotelu 3/4 gwiazdkowym w Pradze (pokoje 1 lub 2-osobowych z możliwością dostawki)
•    3 śniadania
•    przejazd klimatyzowanym autokarem
•    ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
•    opiekę pilota

Dodatkowo płatne
•    pakiet za wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodnicy lokalni ok. 2200 CZK/os. (przy grupie 40-45 osób)

Fakultatywnie
•    wjazd kolejką na Górę Petrin – ok. 50 CZK/os. z możliwością wejścia na wieżę widokową
(ok. 150  CZK/os.)
•    istnieje możliwość dokupienia w biurze 3 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie). Cena 130 PLN/os.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Czechy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej