• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel To se ne vrati pane Havranek (wycieczka objazdowa)

Hotel To se ne vrati pane Havranek (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Czechy

Atuty wycieczki: rezerwat przyrody Skalne Miasto; znane miasta z zabytkami światowej klasy i piękne zamki; słynne uzdrowiska: Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu To se ne vrati pane Havranek (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki:

SKALNE MIASTO DOLNI ADRSPACH - NOWE MIASTO NAD METUJĄ - LIBEREC - ZAMEK FRYDLANT - DÉĆIN - TEPLICE - KARLOWE WARY - MARIAŃSKIE ŁAŹNIE - PILZNO - PRAGA - ZAMEK KARLŠTEJN - BRNO - ZESPÓŁ PARKOWO-PAŁACOWY LEDNICE-VALTICE - OŁOMUNIEC

Czechy to idealne miejsce na udany urlop. Są tu zabytki i ciekawe miejsca na każdą porę roku, nasi sąsiedzi mogą zaoferować turystom bardzo wiele atrakcji. Czeska stolica zauroczy każdego, ale oprócz Pragi jest bardzo wiele miejsc z ciekawą architekturą. W programie m.in. historyczna stolica Moraw - Brno z niepowtarzalną atmosferą, Pilzno - metropolia zachodnich Czech, gdzie warto spróbować znanego na całym świecie piwa, barokowy Ołomuniec, zwany perłą na zielonej poduszce, najbardziej znane uzdrowiska: Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie, przepiękne zamki, pałace i rezerwat przyrody Skalne Miasto. Koniecznie trzeba spróbować specjałów kuchni czeskiej, jak knedliki, smażony ser, modra kapusta czy zupa czosnkowa, czywiście nie można zapomnieć o czeskim piwie! Trasa w Czechach: ok. 1200 km.


1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Przejazd do SKALNEGO MIASTA DOLNI ADRSPACH. Wejście na teren rezerwatu przyrody. Spacer i podziwianie przepięknych, unikalnych form skalnych zbudowanych z piaskowca płytowego, malowniczo i wspaniale wyrzeźbionych przez naturę. Wysokie skalne ściany, skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro otoczone różnobarwną roślinnością i górne jeziorko zachwycą każdego. Przejazd do NOWEGO MIASTA NAD METUJĄ. Spacer po mieście, które szczyci się jednym z najpiękniejszych rynków w Czechach, który jest sercem zabytkowej starówki na wzgórzu: zamek, XVI-wieczne kamieniczki sąsiadujące z pięknym, ozdobionym zegarem słonecznym ratuszem oraz kościół Trójcy Świętej. Przejazd do LIBERCA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorny spacer po mieście, gdzie dominują domy z XIX i XX w.: rynek Starego Miasta, gdzie znajduje się piękny neorenesansowy ratusz, pomniejszona kopia wiedeńskiego ratusza, następnie Teatr Miejski z monumentalną fasadą, domy wallensteinowskie, kościół św. Krzyża i zamek. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do górującego na wyniosłej skale ZAMKU FRYDLANT, przebudowanego z pierwotnego gotyckiego grodu w rozległy, bogato zdobiony zamek renesansowy, z obszernymi zbiorami o wartości historycznej i artystycznej. Zwiedzanie zamku, gdzie eksponowane są broń, trofea myśliwskie i stylowe meble. Przejazd do DÉĆINA pięknie położonego na brzegach Łaby, który zachwyca malowniczą okolicą zwaną Czeską Szwajcarią. Spacer trasą turystyczną wiodącą wśród barokowych budowli aż do różanego ogrodu i zamku dominującego nad miastem, po drodze późnogotycki most na rzece Polucznicy, kościół św. Krzyża, ściana Pasterska z piaskowcowej skały. Przejazd do TEPLIC, znanego czeskiego uzdrowiska. Spacer: ratusz, rynek, plac Zamkowy, kolumna św. Trójcy, ogród zamkowy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KARLOWYCH WARÓW, najsłynniejszego i największego czeskiego uzdrowiska z 12 go­rą­cymi leczniczymi źródłami. Stąd pochodzi słynna Becherovka, likier ziołowy zwany trzynastą leczniczą wodą. Spacer urokliwymi uliczkami i promenadami kurortu. Przejazd do MARIAŃSKICH ŁAŹNI, pięknego uzdrowiska z 40 źródłami leczniczej wody. Spacer główną ulicą, gdzie znajdują się budynki z dekoracyjnymi fasadami, znane hotele i sklepy z pamiątkami, następnie przejście do parku zdrojowego oraz do Nowej Kolumnady i domu Goethego. Przejazd do PILZNA - miasta słynącego z browaru Prazdroj, w którym warzone jest znane czeskie piwo Pilsner Urquell. Zwiedzanie browaru połączone z degustacją piwa. Po południu: czas wolny na starym mieście z kościołem św. Bartłomieja i żydowską synagogą. Przejazd do Pragi, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie PRAGI - miasta pod wieloma względami wyjątkowego, które co roku przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO zabytkowego centrum stolicy: Hradczany - zamek praski, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, plac królewski, Złota Uliczka, następnie Malá Strana, most Karola, rynek staromiejski, ratusz z zegarem Orloj. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po Wełtawie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie ZAMKU KARLŠTEJN, wznoszącej się na szczycie wapiennej skały, nad zalesionym wąwozem, największej ze średniowiecznych warowni w Czechach. Przejazd do BRNA, stolicy Moraw. Spacer po starówce: gotycka katedra św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, kompleks budynków klasztornych, fontanna Parnas, dwór biskupi, renesansowe pałace panów z Lipe i panów z Kunstsu, kościół św. Jakuba, Hauspersky pałac, modernistyczne budynki oraz zamek Śpilberk. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwatero­wanie. Przejazd i zwiedzanie ZESPOŁU ­PARKOWO-PAŁACOWEGO LEDNICE--VALTICE, jednego ze skarbów wpisanych na Listę UNESCO. Pałac był własnością rodziny Lichtensteinów. Otaczający pałac park jest jednym z najpiękniejszych w Czechach. Wnętrza pałacu w Valticach oszałamiają przepychem dekoracji i zgromadzonych w nim sprzętów. Przejazd do OŁOMUŃCA. Spacer po urokliwej starówce z białym ratuszem, z górującą kwadratową wieżą, licznymi wieżyczkami i wielkim zegarem astronomicznym. Następnie kolumna św. Trójcy, największa z kolumn morowych w Czechach, wpisana na Listę UNESCO; zabytkowe kamienice; katedra św. Wacława, w której 11-letni Mozart skomponował 6 symfonię F-dur; piękne pałace magnackie oraz wspaniałe place, m.in. plac Republiki. Gwarne uliczki, liczne sklepy i restauracje tworzą niesamowitą atmosferę. Przejazd do Polski.

WYDARZENIA:
maj - festiwal poświęcony muzyce klasycznej w Pradze czerwiec - Tańcząca Praga - międzynarodowy festiwal tańca współczesnego, sztuki i teatru

ŚWIADCZENIA:
5 noclegów w hotelach *** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań, 5 kolacji • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 2200 CZK.
Opłaty fakultatywne: rejs statkiem po Wełtawie: ok. 300 CZK.
Dopłata od pokoju 1-os.: 350 PLN.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Czechy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej