• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Cesky hezky (wycieczka objazdowa)

Hotel Cesky hezky (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Czechy

Atuty wycieczki: aż 8 zabytków z listy UNESCO; Žďár nad Sázavou - klejnot architektury w kształcie pięciokątnej gwiazdy; Cheb – związany z postacią Albrechtem z Valdštejna; piękne miasta, zamki i pałace.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Cesky hezky (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

OŁOMUNIEC – BRNO – LEDNICE – ZNOJMO – TŘEBÍČ - ČESKIE KRUMLOV – HLUBOKA NAD WEŁTAWĄ – PILZNO – MARIAŃSKIE ŁAŹNIE – CHEB – KARLOWE WARY – PRAGA - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU –LITOMYŚL

Niezapomniana wędrówka szlakiem czeskich zabytków, tych znanych i mniej znanych. 12 miejsc w Czechach zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W programie prezentujemy aż 8 z tych „czeskich cudów świata“. Na trasie także przygraniczne Znojmo, jeden z najpiękniejszych zamków: Hluboka Nad Wełtawą, miasto Cheb związane z postacią Albrechta z Valdštejna i najbardziej znane uzdrowiska: Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie. Czesi mogą się poszczycić bogatą i niezwykle różnorodną historią, ciekawymi zabytkami, setkami zamków, kościołów i klasztorów, urokliwymi miastami i niezapomnianymi krajobrazami. Trasa w Czechach: ok. 1300 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Przejazd do OŁOMUŃCA. Spacer po urokliwej starówce z białym ratuszem, z górującą kwadratową wieżą, licznymi wieżyczkami i wielkim zegarem astronomicznym. Następnie kolumna św. Trójcy - największa z kolumn morowych w Czechach, wpisana na listę UNESCO; zabytkowe kamienice; katedra św. Wacława, w której 11-letni Mozart skomponował 6 symfonię F-dur; piękne pałace magnackie oraz wspaniałe place, m.in. plac Republiki. Gwarne uliczki, liczne sklepy i restauracje tworzą niesamowitą atmosferę. Przejazd do BRNA, stolicy Moraw. Spacer po starówce: gotycka katedra św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, kompleks budynków klasztornych, fontanna Parnas, dwór biskupi, renesansowe pałace panów z Lipe i panów z Kunstatu, kościół św. Jakuba, Hauspersky pałac, modernistyczne budynki oraz zamek Śpilberk. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LEDNIC, miasteczka nad rzeką Dyją. Zwiedzanie neogotyckiego pałacu, jednego ze skarbów (wraz z pałacem w Valticach) wpisanych na listę UNESCO. Pałac był własnością rodziny Lichtensteinów. Otaczający pałac park jest jednym z najpiękniejszych w Czechach. Pałacowe wnętrza w Lednicach oszałamiają przepychem dekoracji i zgromadzonych w nim sprzętów. Przejazd do ZNOJMA, pięknego, historycznego miasta otoczonego murami obronnymi, urokliwie położonego również nad rzeką Dyją. Największym atutem miasta są dobrze zachowane, piękne zabytki m.in. katedra św. Mikołaja, romańska rotunda Marii Panny i św. Katarzyny, zamek oraz kręte, romantyczne uliczki i malownicze zakątki. Znojmo to też centrum słynnego regionu winiarskiego, gdzie warto skosztować lokalnych win. Przejazd do TŘEBÍČA, dawnego ważnego ośrodka kultury żydowskiej na Morawach, z bardzo dobrze zachowaną dzielnicą żydowską, która stanowi kompleks budowli sakralnych i mieszkalnych. Spacer po wpisanej na listę UNESCO dzielnicy żydowskiej z ratuszem, rabinatem i synagogą, przejście do bazyliki św. Prokopa. Przejazd do Českiego Krumlova. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ČESKIEGO KRUMLOVA – jednego z najpiękniejszych miast Czech, malowniczo położonego nad Wełtawą, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście, gdzie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, ciasna zabudowa z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami, a także ratusz, słup maryjny, kościół św. Wita, kolegium jezuickie i browar miejski. Zwiedzanie największej atrakcji: wspaniałego, górującego nad całą zabudową zamku. Jego wnętrza utrzymane są w renesansowej i barokowej estetyce, z cennymi meblami i obrazami. Są tu także: kaplica zamkowa, sala balowa i teatralna, kilkukondygnacyjny most i wspaniałe ogrody zamkowe. Wśród eksponatów największe wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Przejazd do HLUBOKI NAD WEŁTAWĄ, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych czeskich zamków, wzorowany na angielskim zamku królewskim Windsor. Ta monumentalna, olśniewająco biała, bajkowa budowla otoczona jest pięknym parkiem w stylu angielskim z cennymi okazami egzotycznych drzew i krzewów, a także stajnią z myśliwskim zameczkiem i ogrodem zimowym. Zwiedzanie zamku: piękne komnaty, bogato zdobione wnętrza zawierające cenne zbiory gobelinów, obrazów, szkła, porcelany i broni. Zamek, ze względu na swoje walory i niezwykłą scenerię, wykorzystywany był w wielu filmach. Przejazd do PILZNA. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorny spacer po starym mieście, którego ozdobą jest kościół św. Bartłomieja, renesansowy ratusz i synagoga. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MARIAŃSKICH ŁAŹNI, pięknego uzdrowiska z 40 źródłami leczniczej wody. Spacer główną ulicą, gdzie znajdują się budynki z dekoracyjnymi fasadami, znane hotele i sklepy z pamiątkami, następnie przejście do parku zdrojowego oraz do Nowej Kolumnady i domu Goethego. Przejazd do CHEBU. Spacer po średniowiecznym rynku z ratuszem oraz Špalíček - jeden z symboli miasta - grupa jedenastu średniowiecznych domów kupieckich. Następnie kościół św. Mikołaja i ruiny kompleksu zamkowego z Czarną wieżą i kaplicą zamkową. Przejazd do KARLOWYCH WARÓW, najsłynniejszego i największego czeskiego uzdrowiska z 12 gorącymi leczniczymi źródłami, znanego ze słynnych kuracjuszy: Goethe, Schiller, Bismarck i Marks. Stąd pochodzi słynna Becherovka, likier ziołowy zwany trzynastą leczniczą wodą. Wizyta w muzeum Jana Bechera i wytwórni typowego czeskiego ziołowego alkoholu – Becherovki. Fachowy wykład miejscowego przewodnika na temat produkcji trunku i degustacja. Spacer urokliwymi uliczkami i promenadami kurortu. Przejazd do Pragi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie PRAGI – miasta pod wieloma względami wyjątkowego, które co roku przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zabytkowego centrum stolicy: Hradczany – zamek praski, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, pałac królewski, Złota Uliczka, następnie Malá Strana, most Karola, rynek staromiejski, ratusz z zegarem Orloj. Wieczorny rejs statkiem po Wełtawie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU. Zwiedzanie unikatowego kościoła św. Jana Nepomucena na Zielonej Górze, klejnotu architektury w kształcie pięciokątnej gwiazdy, otoczonego cmentarzem i ambitem. To fascynujące miejsce kultu przesycone mistyką i legendami wpisane jest na listę UNESCO. Przejazd do LITOMYŚLA, miasta położonego na dwóch poziomach zbocza. Spacer historycznymi uliczkami miasta do rynku o długości 500 m z gotyckim ratuszem, szeregiem renesansowych i barokowych domów. Zwiedzenie wpisanego na listę UNESCO renesansowego pałacu, zbudowanego we włoskim stylu, z pięknym sgraffito, wspaniałymi elewacjami, arkadami, attykami i romantycznym francuskim parkiem. Przejazd do Polski.


ŚWIADCZENIA: 5 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 5 śniadań, 5 kolacji; przejazd komfortowym autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rejs i lokalni przewodnicy: ok. 2600 CZK.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Czechy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej