• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Sąsiedzka trylogia - Czechy + Niemcy + Austria (wycieczka objazdowa)

Hotel Sąsiedzka trylogia - Czechy + Niemcy + Austria (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Czechy

Atuty wycieczki: piękne zamki; malownicza Pasawa; bajkowy Hallstatt; Salzburg – rodzinne miasto Mozarta; Wiedeń – naddunajska stolica; uzdrowisko Zell am See i relaks w termach; Orle Gniazdo Hitlera.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Sąsiedzka trylogia - Czechy + Niemcy + Austria (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Bruntál • Česki Krumlov • Pasawa • Salzburg • Berchtesgaden • Obersalzbergu/ Orle Gniazdo • Zell am See • Werfen • Twierdza Hohenwerfen • Hallstatt • Bad Ischl • Wiedeń

Wizyta w Czechach, Niemczech i Austrii pozwoli na poznanie różnych kultur, zabytków i kuchni. Bogaty i zróżnicowany program ze zwiedzaniem tak ciekawych miast jak Česki Krumlov, Pasawa, Hallstatt, i wizytą w Orlim Gnieździe Hitlera. Przejazd przez malownicze alpejskie miejscowości, relaks w termach, niezapomniane widoki ze szczytów górskich, a dla lubiących duże, pełne życia i zabytków miasta: Salzburg i Wiedeń. Trasa w krajach zwiedzanych: ok.1500 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników. Przejazd do BRUNTáLU, najstarszego czeskiego miasta zwanego wrotami do Jeseników. Zwiedzanie zamku o nietypowym kształcie wycinku koła, z trójkątnym dziedzińcem z arkadami i wieżą. Zamek otoczony jest pięknym parkiem. Przejazd do ČESKIEGO KRUMLOVA – jednego z najpiękniejszych miast Czech, malowniczo położonego nad Wełtawą, wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Spacer po starym mieście, gdzie zachował się średniowieczny układ urbanistyczny, ciasna zabudowa z wąskimi brukowanymi uliczkami i kamienicami ozdobionymi freskami i attykami, a także ratusz, słup maryjny, kościół św. Wita, kolegium jezuickie i browar miejski. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie największej atrakcji – wspaniałego zamku górującego nad całą zabudową Českiego Krumlowa. Jego wnętrza utrzymane są w renesansowej i barokowej estetyce, z cennymi meblami i obrazami, są tu także: kaplica zamkowa, sala balowa i teatralna, kilkukondygnacyjny most i wspaniałe ogrody zamkowe. Wśród eksponatów największe wrażenie robi szczerozłota karoca Eggenbergów. Przejazd do PASAWY, położonego na wzgórzu miasta trzech rzek, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast Bawarii. Spacer po starym i nowym centrum malowniczymi uliczkami z restauracjami i kawiarenkami. Dzięki architektom z południa, układ miasta i liczne zabytki nadają Pasawie włoskiej atmosfery. Zwiedzanie górującej nad Pasawą katedry św. Stefana (St. Stephansdom), z największymi katedralnymi organami na świecie. Przejazd do rodzinnego miasta Mozarta – SALZBURGA, którego starówka figuruje na liście UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po starym mieście: twierdza Hohensalzburg, katedra, kościół franciszkański, opactwo benedyktyńskie św. Piotra. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer po Salzburgu: dom rodzinny Mozarta, gdzie urodził się ten wybitny kompozytor i gdzie powstało większość dzieł z okresu jego młodości, dawny pałac arcybiskupi, ogrody Mirabell, fontanna z Pegazem, ogród karłów i teatr w plenerze. Przejazd do BERCHTESGADEN, kurortu malowniczo położonego u podnóża Alp Salzburskich, na terenie Parku Narodowego. Przejazd do OBERSALZBERGU i wjazd na szczyt Kehlsteinu, do schroniska górskiego zwanego ORLIM GNIAZDEM – Adlerhost, alpejskiej siedziby Hitlera znajdującej się na wysokości 1836 m n.p.m. Prowadzi tam widokowa, malownicza droga z tunelami i wykutą w skale szybkobieżną windą. Ze szczytu rozpościera się piękna panorama na alpejskie szczyty. Przejazd do ZELL AM SEE, urokliwego uzdrowiska, z widokiem na 30 alpejskich szczytów, z lśniącym, bardzo czystym jeziorem, śnieżnobiałym lodowcem i zielonymi stokami Alp. Spacer po miasteczku. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pobyt w termach Tauren SPA, gdzie można zregenerować siły. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WERFEN. Spacer stromą ścieżką do malowniczo usytuowanej na skalistym wzgórzu TWIERDZY HOHENWERFEN, gdzie znajduje się zamek, kaplica, magazyn broni, sala tortur i muzeum sokolnictwa. Przejazd do HALLSTATTU, miasta położonego nad brzegiem jeziora, na zboczach Dachsteinu, wpisanego na listę UNESCO. Odkryto tu najstarsze ślady wydobycia soli w rejonie Salzburga. Spacer po mieście, które nazywane jest romantyczną ikoną Austrii. Przejazd do Bad Ischl, położonego w sercu pojezierza uzdrowiska, które na miejsce wypoczynku wybierał cesarz Franciszek Józef z małżonką. Spacer po centrum miasteczka, gdzie znajdują się piękne barwne kamieniczki, liczne hotele i pensjonaty, eleganckie restauracje, kawiarnie i cukiernie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WIEDNIA i zwiedzanie naddunajskiej stolicy. Przejazd wzdłuż Ringstrasse – okazałego bulwaru, jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic. Panoramiczne zwiedzanie: opera, Teatr Zamkowy, parlament, Nowy Ratusz, muzeum historii sztuki i uniwersytet. Spacer po eleganckich ulicach starego miasta, przejście pod Hofburg – dawny pałac cesarski i zimową rezydencję Habsburgów, z ogrodem rodziny cesarskiej, elegancką palmiarnią i Domem Motyli. Następnie przejście reprezentacyjną ulicą Kärntner Strasse na Stephansplatz. Zwiedzanie katedry św. Szczepana – dumy i jednego z symboli Wiednia. Spacer zaułkami miasta, reprezentacyjnymi deptakami starówki z zabytkowymi kamienicami, kościołem zakonu krzyżackiego, domem Mozarta oraz dzielnicą grecką. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Schonbrunn, wpisanej na listę UNESCO, letniej rezydencji cesarskiej zbudowanej za panowania Marii Teresy, m.in.: apartamenty cesarskie, powozownia i ogrody pałacowe z Gloriettą. Przejazd do Polski.

ŚWIADCZENIA: 5 noclegów w hotelach**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 5 śniadań • przejazd komfortowym autokarem • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 600 CZK i ok. 110 EUR.
Opłaty fakultatywne: wizyta w termach ok.: 25 EUR.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Czechy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej