• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Gwinea Bissau, Senegal, Gambia - Polinezja Atlantyku (wycieczka objazdowa)

Hotel Gwinea Bissau, Senegal, Gambia - Polinezja Atlantyku (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Gambia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Gwinea Bissau, Senegal, Gambia - Polinezja Atlantyku (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki:

Bissau – kolonialna architektura – archipelag Bijagos – ponad 80 wysepek rozrzuconych na Atlantyku  – Unikatowa kultura, rytualne stroje, maski, życie codzienne i święta u przyjaznych animistów - Voodoo – białe plaże, dżungla, ciekawe zwierzęta - Wypoczynek na Cap Skirring w Płd. Senegalu na jednej z najpiękniejszych plaż Afryki

Dzień 1
10:45 Zbiórka na lotnisku w Warszawie, stanowisko odpraw.
12:45 przelot samolotem charterowym do Banjul /międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej/.
21:25 przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy Gambii. Podczas przejazdu przez miasto zobaczymy między innymi Kościół Św. Marii, Łuk Triumfalny oraz wielki afrykański targ. Wyjazd z miasta w kierunku granicy z południowym Senegalem. W czasie podróży przez 3 kraje: Gambię, Senegal i Gwineę Bissau będziemy mogli obserwować zarówno zmienność krajobrazu jak i zabudowy tych trzech byłych kolonii: brytyjskiej, francuskiej i portugalskiej.  Po drodze zatrzymamy się w Ziguinchor, stolicy prowincji Casamance. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych portów, gdzie chwytano i przemycano niewolników. Postój w jednej z restauracji nad rzeką, następnie wizyta w konsulacie Gwinei Bissau w celu uzyskania wiz wjazdowych (wiza dodatkowo płatna, ok 40 EUR/os). Przejazd w kierunku bajecznego Cap Skirring, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Atlantyku. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 3
Cap Skirring to wymarzone miejsce do odpoczynku, palmy na szerokich, piaszczystych plażach, wioski rybackie obfitujące w najlepsze owoce Atlantyku, wyprostowane jak struna, piękne kobiety noszące z gracją kosze egzotycznych owoców na głowie. Po śniadaniu wycieczka, rajd samochodami 4 x 4 po przepięknych zakątkach ziemi Diolów, dowiemy się na czym polega miejscowy fetyszyzm, w miarę możliwości zgłębimy wiedzę na temat rytuałów voodoo, wywodzacych sie właśnie z Afryki Zachodniej. Dodatkowo podczas wycieczki popłyniemy na  rejs pirogą po lesie mangrowym na rzece Casamance, przyjrzymy się zwierzętom i ptakom żyjącym w tym najbogatszym na świecie ekosystemie. Zobaczymy jak żyją i pracują miejscowi rybacy, odwiedzimy miejscową szkołę a na koniec spróbujemy niepowtarzalnego wina palmowego, w produkcji którego specjalizują się Diolowie. Czas wolny na popołudniowy relaks. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 4
Śniadanie. Dzień wolny, czas na odpoczynek, rozkoszowanie się naturą i ciepłym oceanem. Fakultatywnie możliwość wykupienia wycieczki „Plaże Casamance”, rajd quadami po plażach Casamance ok. 2,5 godziny, cena ok. 50 EUR/os. Wycieczka wędkarska ok. 4 godziny w tym transfer pirogą, sprzęt i przynęty oraz przewodnik lokalny, cena przy minimum  4 osobach ok. 55 EUR/os. Wieczorem możliwe wspólne wyjście na tańce w rytmie afrykańskiej muzyki. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bissau, stolicy Gwinei Bissau. Podróż na południe odkryje przed nami coraz bujniejszą roślinność, lasy palmowe, namorzynowe, urokliwe rzeki. W drodze do stolicy zobaczymy miasto Sao Domingo. Miasto Bissau to przede wszystkim urocza, kolonialna architektura, ale również gwarny, afrykański, żyjący niemal całą dobę targ. Odmienność Gwinei Bissau od północnych sąsiadów określa dodatkowo jej kreolski charakter. Zobaczymy między innymi: Bissau Velho – stare, kolonialne centrum, Pałac Sprawiedliwości, fort São José da Amura, Narodowy Instytut Sztuki. Przejazd do portu, skąd popłyniemy łodzią motorową na Wyspy Bijagos. Archipelag Bijagos to jedno z niewielu niekomercyjnych miejsc na świecie, którego uroda porównywana jest przez podróżników i badaczy do odległych archipelagów Polinezji. Do ukrytych ok. 60 km od stałego lądu Gwinei Bissau wysp rzadko trafiają nieliczni turyści.  Po drodze odwiedzimy wyspę Bolama, w trakcie wizyty spacer po uliczkach miasteczka o tej samej nazwie, dawnej stolicy kraju, które zachowało ciekawy, kolonialny wygląd. Zakwaterowanie na wyspie Bubaque lub Rubane, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250  km lądem i ok. 70 km oceanem)

Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka na wyspę Roxa. Podczas trekkingu między zachwycającymi  krajobrazami natury, odwiedzimy wioskę animistów i jej króla. Archipelag Bijagos, jedna z największych atrakcji Afryki Zachodniej, został uformowany z piasków nanoszonych przez rzekę Geba. Można tu spotkać wiele gatunków zwierząt a także niesamowite bogactwo ryb i ssaków morskich np. unikalne hipopotamy czy żółwie skórzaste. Mieszkańcy archipelagu Bijagos zachowali w dużym stopniu pierwotny, oparty na rolnictwie i rybołówstwie tryb życia. Ze względu na oddalenie od lądu ludzie żyją tu trochę w izolacji,  kultywują odrębne tradycje. Kobiety noszą saia, spódnice ze słomy a  rytualne obrzędy odbywają się w maskach. Do ciekawostek należy zaliczyć rytuał inicjacji mężczyzn, który trwa 7 lat oraz to, że panuje tu tradycja matriarchatu (kobiety wybierają mężczyzn). W trakcie dnia lunch nad brzegiem oceanu, po południu powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 7
Po śniadaniu dzień wolny na plażowanie i indywidualne zwiedzanie wyspy. Istnieje możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej na wyspę hipopotamów (do marca) lub na wyspę żółwi (do stycznia). Zaproponujemy również wyprawy wędkarskie. Kolacja i nocleg na wyspie.

Dzień 8
Po śniadaniu przeprawa łodzią motorową do Bissau, następnie droga powrotna do Banjul. Po przyjeździe istnieje możliwość skorzystania z prysznica i zjedzenia kolacji (za dopłatą). Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. (trasa ok. 60 km łodzią po oceanie i  ok. 300 km lądem)

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na specyfikę wycieczki, na niektórych trasach będziemy pływać łodzią motorową. Prosimy o zabranie niewielkich, wygodnych do przenoszenia bagaży, klapek aby móc przejść kilka kroków po wodzie, wygodnych ubrań wraz z zawiązywanym pod brodą nakryciem głowy, kremów z wysokim filtrem. Niniejszy program obejmuje zwiedzanie miejsc niekomercyjnych, w związku z tym istnieje możliwość, że niektóre punkty programu będziemy realizować z podziałem na mniejsze grupy.


Zakwaterowanie na objeździe
Hotele ***
Pokoje: wygodnie urządzone,  2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, WC, ręczniki).
Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy.

Cena obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - os. (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunch w dniu 6, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawy na Wyspach Bijagos, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 85 EUR/os. Napiwki, tragarze ok. 40 USD.

Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Przekroczenie granicy gambijsko - senegalskiej odbywać się będzie na podstawie promesy wydanwanej przez Ambasadę Senegalu.
Przed wylotem należy wysłać skan głównej strony paszportu (najpóźniej na 7 dni przed wylotem). Koszt procedury 10 EUR/os., płatne na miejscu. Nieterminowe wysłanie skanu paszportu oznacza konieczność wyrobienia wizy oraz wzrost opłaty do 50 EUR/os. (standardowa opłata za wydanie wizy).
Wiza gwinejska wyrabiana będzie podczas trwania wycieczki, koszt ok. 40EUR/os.
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Szczepienia
Do realizacji programu niezbędne jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (wpis do żółtej książeczki, którą należy zabrać ze sobą). Jeśli ktoś nie może przyjąć szczepionki powinien zabrać zaświadczenie o przeciwskazaniach od lekarza (w j. angielskim). W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau  zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorem i w nocy).

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Gambia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej