• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Senegal i Gambia (wycieczka objazdowa)

Hotel Senegal i Gambia (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Gambia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Senegal i Gambia (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki:

Dakar – Baobaby, półpustynie i busz – wyspa Goree – klimat minionej epoki – Lake Rose – drugie „Morze Martwe” – jazzowa stolica Afryki – Saint Louis – pelikany, flamingi, rzadkie gatunki małp

Dzień 1
10:45 Zbiórka na lotnisku w Warszawie, stanowisko odpraw.
12:45 przelot samolotem charterowym do Banjul /międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej/
21:25 przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do portu i  przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra.  Podczas oczekiwania na przeprawę będziemy mieli pierwszą możliwość obserwacji typowego folkloru afrykańskiego. Prom jest głównym środkiem lokomocji pomiędzy północą a południem, przeprawia sie tędy zwierzęta: kozy, wielbłądy, wszelaki drób, ponadto kosze z owocami i mnóstwo innych rzeczy. Warto przyjrzeć się wyprostowanym jak struna kobietom niosącym bagaże na głowach i ich barwnym  strojom zwanym bubu. Przejazd przez granicę z Senegalem, załatwienie formalności wizowych. Następnie udamy się do krainy Niominka, poznamy życie ludności z plemienia Serres, zobaczymy typowe domostwo afrykańskie, kuchnię, sypialnie, poznamy członków klanu. Odwiedzimy szkołę. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach rzeki Saloum.(Trasa ok. 110 km) Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Parku Fathala, który oferuje niesamowitą atrakcję jaką jest spacer z lwami w cenie ok. 40 EUR/os.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Saint Louis, dawnej stolicy kraju. Miasto usytuowane w pobliżu granicy z Mauretanią, jest drugą co do wielkości aglomeracją Senegalu. St. Louis, niegdyś centrum osadnictwa francuskiego pełni obecnie ważną rolę kulturalną. Jest afrykańskim "Nowym Orleanem", gdzie co roku odbywa się słynny Festival de Jazz Saint - Louis. Kolonialna zabudowa miasta w całości została wpisana na listę UNESCO. Ciekawostką architektoniczną St. Louis jest most zbudowany przez G. Eiffla, twórcy słynnej wieży Eiffla w Paryżu. Przejażdżka dorożkami  po mieście, następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem istnieje możliwość skorzystania z nocnego życia St. Louis, w zależności od terminu w miejscowych klubach odbywają się liczne koncerty. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Langue de Barberie. Długi i bardzo wąski park rozciąga się wzdłuż rzeki Senegal aż do ujścia oceanu. Zwiedza się go płynąc małą łódką, zwaną pirogą. Park zamieszkują liczne grupy ptaków migrujących, takich jak pelikany, flamingi, kormorany czy czaple. W zależności od stanu wód i związanej z tym migracji zwierząt przewodnik zdecyduje o ew. zamianie Langue de Barberie na położony 60 km na północ od Saint Louis, Park Djoudj. Park Djoudj to równie interesujące królestwo ptaków w tej okolicy. Dodatkowo występują tu liczne ssaki: małpy, gazele, hieny, szakale i guźce. Kolacja i nocleg w hotelu w Saint Louis. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w kierunku Dakaru, stolicy Senegalu. Po drodze zobaczymy liczne baobaby. Te olbrzymie drzewa, swoisty symbol kraju, mają tu szczególne znaczenie, oprócz tego, że wykorzystuje się wszystkie partie tego drzewa (korę, liście, owoce), miejsce, w którym rosną jest jakby magiczne. Przystanek przy jednym z najstarszych okazów w tym rejonie. Po południu dotrzemy do słynnego Różowego Jeziora, które ma identyczne właściwości jak Morze Martwe. Jego zasolenie to 380 g na litr wody, co nie pozwala na normalną kąpiel, pływanie. Wielką atrakcją jest unoszenie się na jego powierzchni w pozycji siedzącej. Barwa jeziora (różowo- amarantowa) pochodzi od żyjących w nim mikroorganizmów i jej nasycenie jest zależne od kąta padania promieni słonecznych. Sól z jeziora wydobywa się w ciekawy sposób. Mężczyźni wypływają na środek jeziora nabierając do łódki taką ilość soli aby nie dopełnić łodzi tylko na 1 cm. Na brzegu całe rodziny zajmują się osuszaniem, pakowaniem i wysyłką soli, która zaopatruje prawie całą Afrykę Zachodnią. Jezioro okalają fantastyczne, ogromne wydmy, które w dalszej części przechodzą w szeroką, piaszczystą plażę nad oceanem. W tym miejscu jeszcze niedawno znajdowała się meta słynnego rajdu PARYŻ - DAKAR. Nocleg w okolicach Lac Rose, zakwaterowanie, obiadokolacja. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Dakaru. Miasto to ciekawie komponuje wpływy kolonialne, rozległe afrykańskie przedmieścia i budowle zupełnie europejskie. Historyczne, kolonialne budynki, muzea czy galerie współgrają tu z kolorowymi, gwarnymi targami pod gołym niebem. Zobaczymy między innymi Pałac Prezydencki, katedrę, Plac Niepodległości. Senegalczycy to naród wyjątkowo gościnny, bardzo miło przyjmujący turystów. Zawsze uśmiechnięci, skorzy do udzielenia rady czy pomocy. Po południu krótka przeprawa promowa na Wyspę Goree. Ta, należąca do światowego dziedzictwa kultury wyspa (lista UNESCO) ze względu na swoją przeszłość jest ważnym miejscem historycznym dla Afrykańczyków. Od XVI do XIX wieku wyspa była główną bazą wywozu niewolników na drugą stronę Atlantyku. Wyspa Goree była miejscem milionów ludzkich tragedii, tutaj ich więziono, sprzedawano i ładowano na statki. Obecnie wyspa przyciąga wielu zwiedzających swą unikalną, kolonialną zabudową, pięknymi, pastelowymi barwami odrestaurowanych domów oraz specyficznym klimatem minionej epoki. Na wyspie mieszkają liczni artyści, szczególnie malarze. Czas płynie tutaj leniwie, melancholijnie. Zwiedzimy  jeden z przykładowych Domów Niewolników. Następnie udamy się na spacer na wzgórze, które służyło jako plener podczas kręcenia scen do filmu ”Działa Navarony”. Przeprawa promowa, następnie przejazd promenadą nad oceanem pod pomnik Renesansu Afryki, który w całości odlany jest z brązu a rozmiarami przewyższa Statuę Wolności w Nowym Jorku. Przejazd do hotelu w okolicach Lac Rose, zakwaterowanie, kolacja. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 7
Wcześnie rano przejazd do Rezerwatu Bandia. Safari jeepami 4 x 4, podczas którego można podziwiać dzikie zwierzęta: nosorożce, żyrafy, bawoły, antylopy, krokodyle, małpy a także strusie i inne gatunki ptaków. Po południu dalsza podróż do Toubacouta i dalej do Banjul. Kolacja i nocleg w okolicy Banjul. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Etnograficzne w Katchikally razem z rezerwatem krokodyli, Kościół Św. Marii, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Po południu czas wolny na zakupy.
Transfer
- dla klientów powracających do kraju - na lotnisko, powrót do Polski
- dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Zakwaterowanie na objeździe
Hotele ***
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, WC, podstawowe kosmetyki, ręczniki).
Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy.

Cena obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - os. (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawa na Goree, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 65 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok. 40 USD.

Wizy i szczepienia: W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Przekroczenie granicy gambijsko - senegalskiej odbywać się będzie na podstawie promesy wydanwanej przez Ambasadę Senegalu. Przed wylotem należy wysłać skan głównej strony paszportu (najpóźniej na 7 dni przed wylotem). Koszt procedury 10 EUR/os., płatne na miejscu. Nieterminowe wysłanie skanu paszportu oznacza konieczność wyrobienia wizy oraz wzrost opłaty do 50 EUR/os. (standardowa opłata za wydanie wizy). Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Do realizacji programu niezbędne jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (wpis do żółtej książeczki, którą należy zabrać ze sobą). Jeśli ktoś nie może przyjąć szczepionki powinien zabrać zaświadczenie o przeciwskazaniach od lekarza (w j. angielskim). W rejonie Senegalu i Gambii zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorem i w nocy).

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Gambia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej