• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Bali i smoki z Komodo (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Indonezja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Bali i smoki z Komodo (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
DENPASAR - SANUR - CANDIDASA - LOVINA - UBUD - SANUR - RINCA - KOMODO - KALONG - BALI

Dzień 1. Warszawa - Denpasar. Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Denpasar. Po przylocie na Bali, spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 3. Sanur - Candidasa Po śniadaniu całodzienna wyprawa na wschodnią część Bali. Na początek wizyta w Pura Goa Lawah - w Świątyni Jaskinia Nietoperzy, położonej na nadmorskim klifie. Mówi się, że pełna nietoperzy jaskinia prowadzi aż do Besakih, największego kompleksu świątynnego na Bali. Następnie wizyta w Tenganan, jednej z tradycyjnych wiosek w języku balijskim znanej jako Bali Aga. Tenganan, słynące z tradycyjnej kultury i obyczajów, znajduje się w niezwykle malowniczym miejscu otoczonym górami. Miejscowość jest znana również jako jedyne miejsce, gdzie wutwarza się specjalną tkaninę "Ikat gringsing " wykorzystująca tradycyjne balijskie wzornictwo. Dalsza podróż do Taman Ujung, miejsca spoczynku króla Karangasem, znanego "Wodnym Pałacem”, który został zbudowany około 1919 roku przez ostatniego króla Karangasem. Z pawilonu na wzgórzu można podziwiać wspaniałe widoki z zielonymi wzgórzami kontrastującymi z błękitem morza. Następnie kontynuacja wycieczki i zwiedzanie Puri Agung Palace. Pałac królów z Karangasem to dzieło artystyczne łączące style: balijski, chiński i europejski. Pałac został zbudowany przez Anak Agung Gede Jelantik, pierwszego króla Karangasem. Wewnątrz znajdują się stare zdjęcia rodziny królewskiej, sypialnia królewska, kostiumy dawniej używane przez króla oraz sale wykorzystywane do różnych uroczystości i oficjalnych spotkań.

Dzień 4. Candidasa - Lovina Po śniadaniu wizyta w Świątyni Matki Bali na zboczach Mount Agung, najwyższego wulkanu na Bali. Kompleks Pura Besakih składa się z wielu różnych sanktuariów, łącznie znajdują się tu 22 świątynie, równolegle położone na zboczu góry Gunung Agung. Oglądając kompleks Besakih z góry widać las pagód na tle panoramy zieleni, która ciągnie w dół do morza oddalonego o ok. dwadzieścia pięć kilometrów. Następnie przejazd przez region Batur. Góra Batur sama w sobie jest małym wulkanem, położonym w sercu ogromnego krateru. Do wulkanu przylega duże jezioro Batur w kształcie półksiężyca, otoczone wysokim murem utworzonym z krawędzi krateru. Odwiedziny w Muzeum Gunungapi Batur, gdzie poznać można tajemnice wulkanu Batur. Następnie wizyta w Pura Ulun Danu Batur. Gunung Batur jest drugą najważniejszą w miejscowych wierzeniach górą na Bali. Tutejsza świątynia należy do dziewięciu najważniejszych na wyspie. Dalsza podróż wzdłuż północnego wybrzeża przez nadmorskie wioski do Lovina, popularnej miejscowości wczasowej.

Dzień 5. Lovina - Ubud Po śniedaniu zwiedzanie pięknego wodospadu Gitgit o wys. 40 m, który stanowi wspaniałe miejsce na krótki relaks. Następnie przejazd do Pura Ulun Danau Bratan, świątyni zbudowanej w 1633 roku, składającej się z czterech części, z których dwie oddalone od głównego kompleksu znajdują się na małych wysepkach, położonych kilka metrów od morskiego brzegu. Następnie dalsza jazda do Pura Tanah Lot Luhur, jednej z najbardziej znanych świątyń nadmorskich na Bali. Położona na skalistej wysepce jest jedną z najważniejszych i szacownych świątyń, ściśle związanych z kapłanem Niratha. W dalszej drodze zwiedzanie świątyni Taman Ayun, znanej zwłaszcza z majestatycznej bramy i wież Meru, poświęconych bogom mieszkającym w przestworzach.

Dzień 6. Ubud Po śniadaniu wizyta u świętych źródeł Tampaksiring obdarzonych magiczną mocą, odkrytych w 926 roku. Obok znajduje się Pura Tirta Empul, jedna z najważniejszych świątyń na Bali. Później możliwy postój przy Gunung Kawi, co w miejscowym języku oznacza Górę Peot(s). Są to formacje skalne wznoszące się w dwóch rzędach i składające się z szeregu struktur podobnych do świątyń. Dalsza jazda do Goa Gajah – jaskini Słonia, pochodzącej co najmniej z XI wieku. Popołudnie w Ubud - kulturalnym centrum Bali. Miasto od dawna stanowi zaciszny raj dla sztuki położony wśród szmaragdowych pól ryżowych otoczonych stromymi wąwozami centralnego Pogórza Bali. Istnieje wiele sposobów na spędzenie dnia w Ubud, np. zwiedzanie galerii i atelier, odpoczynek przy egzotycznym drinku w kawiarnianym ogródku czy długie spacery po okolicy. Koniecznie trzeba zobaczyć pałac Puri Saren oraz tutejsze Muzea Sztuki z kolekcjami obrazów i rzeźb.

Dzień 7. Ubud - Sanur Po śniadaniu czas wolny, w którym można zwiedzać Ubud lub korzystać z udogodnień hotelu. Później przejazd na południową część wyspy do Sanur.

Dzień 8. Bali Luna Bajo - Rinca Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot na Komodo (wyspa Luan Bajo). Po przylocie na miejsce przejazd z przewodnikiem do przystani i rejs na Rinca Island. Na brzegu rozpoczynamy spacer i obserwację smoków z Komodo -  największych na świecie waranów, które osiągają do 3 m długości i 150 kg wagi. Jeśli czas pozwoli, będzie możliwość kąpieli i nurkowania z fajką. Podczas rejsu śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 9. Rinca - Komodo - Kalong Po wczesnym śniadaniu rejs na Wyspę Komodo i spacer w poszukiwaniu waranów i innych dzikich zwierząt (np. bawołów, dzikich świń). Następnie rejs na Różową Plażę (Pink Beach) i plażowanie połączone z nurkowaniem wśród kolorowej rafy. Podczas rejsu śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 10. Kalong - Luan Bajo - Bali Po śniadaniu wizyta w wiosce Rincaa następnie czas wolny na plażowanie, do czasu transferu na lotnisko. Lot powrotny na Bali i transfer do hotelu.

Dzień 11. Bali Dzień wolny na ostatnie chwile z wyspą marzeń - Bali.

Dzień 12. Bali (Denpasar) - Warszawa Po śniadaniu czas wolny lub transfer do wybranego hotelu i kontynuacja pobytu na Bali. Transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Warszawy.

Dzień 13. (20) Warszawa Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Dodatkowe informacje
1. kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i promu na Bali - ok. 80 USD/os, płatne pilotowi na miejscu
2. napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych - ok. 2 USD/os. na dzień, płatne na miejscu pilotowi
3. kosztów wizy indonezyjskiej (ok. 25 USD/os.) i lokalnych opłat wylotowych (ok. 15 USD/os. z Denpasar)
4. Wizy: Wymagane są wizy, wydawane na lotnisku przylotowym (np. w Denpsar) w cenie 25 USD/os. (ważne do 30 dni). Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Indonezja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej