• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Indonezja - sen na Jawie (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Indonezja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Indonezja - sen na Jawie (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
DŻAKARTA - PUNCAK - BANDUNG - BATU RADEN - JOGJA - BOROBUDUR - PRAMBANNAN - TENGGER - BROMO - IJEN - BALI

Dzień 1
Warszawa - Dżakarta. Wylot z Warszawy.

Dzień 2
Dżakarta Przylot do Dżakarty i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w Dżakarcie.

Dzień 2
Dżakarta - Puncak Po sniadaniu zwiedanie stolicy Indonezji. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którego zbiorach znajdują się unikalne kolekcje kamieni, wyrobów z brązu i ceramiki. Następnie wizyta w Taman Mini Indonesia Indah, parku o pow. 160-ha, który ukazuje bogactwo architektury i kultury indonezyjskiego archipelagu. Następnie przejazd do Bogor, znanego na całym świecie Ogrodu Botanicznego, otwartego w 1817 roku przez holenderskich badaczy. Od tego czasu pokolenia biologów zebrały tu ponad 15000 gatunków tropikalnych roślin z całego świata. Przejazd do Puncak, obszaru o pięknego górskiego krajobrazu w okolicach szczytu Puncak (ok. 1450 m npm). Kolacja i nocleg w Puncak.

Dzień 3
Puncak - Bandung Po śniadaniu kontynuacja podróży z Puncak do Bandung - stolicy zachodniej Jawy. Bandung znajduje się na wysokim płaskowyżu, na wysokości 768 metrów. Miasto otoczone jest ze wszystkich stron wulkanami i wysokimi grzbietami gór. W programie zwiedzania Saung Angklung Udjo i sundajskie Bamboo Art & Craft Centre, gdzie zwiedzający mogą pograć na tradycyjnym instrumencie bambusowym, który wydaje dźwięki przy potrząsaniu. Kolacja i noclego w hotelu w Bandung.

Dzień 4
Bandung - Muzeum Geologiczne - Tangkuban Perahu Po śniadaniu odwiedzimy kilka interesujących miejsc w Bandung, takich jak Muzeum Geologiczne czy Muzeum Azji i Afryki oraz  Rezerwat Tangkuban Perahu. Zobaczymy również wulkan, który wznosi się na 2084 metrów nad poziomem morza i prezentuje malownicze piękno i gwarantuje wspaniałe widoki. Widziany z Bandung unikalny kształt masywu przypomina wywróconą łódź i takie jest znaczenie jego nazwy w lokalnym języku. Kolacja i noclego w hotelu w Bandung.

Dzień 5
Bandung - Batu Raden Po śniadaniu przejazd do Batu Raden w centralnej części wyspy. Wijąca się droga wiedzie przez góry oraz małe wsie zapewniając wspaniale widoki tego malowniczego regionu. Przejazd przez Tasikmalayę i piękną dolinę rzeki Catanduy. Po drodze przystanek w Kampung Naga, jednej z najpiękniejszych historycznych wiosek w zachodniej części Jawy, gdzie mieszkańcy kultywują stare tradycje sundajskie i przestrzegają odwiecznych zwyczajów. Następnie przejazd w kierunku centralnej części wyspy i Batu Raden. Po drodze zobaczyć można plantacje kauczuku i drzewa tekowego. Kolacja i nocleg w Batu Raden.

Dzień 6
Batu Raden - Dieng Plateu - Jogja po śniadaniu przejazd do Wonosobo leżącego na płaskowyżu Dieng, w starej kalderze zamkniętej stromymi górskimi ścianami. Aktywności wulkanicznej regionu dowodzą siarkowe jeziora o jasnych kolorach oraz gejzery błotne. Płaskowyż Dieng jest znany również dzięki najstarszym świątyniom w centralnej części Jawy. Dalsza droga prowadzi do Jogja. Kolacja i nocleg w Jogja.

Dzień 7
Borobudur - Jogja Po śniadaniu wczesnym rankiem przejazd do Borobudur, gdzie zobaczyć można wspaniały wschód słońca. Świątynia w Borobudur jest jednym z największych monumentów buddyjskich na świecie. Zabytkowy kompleks został zbudowany przez władców dynastii Sailendra między 750 z 842 r. n.e. i odkryty dla zachodniego świata  przez sir Thomasa Stanforda Raffles'a w 1814 r. Kamienna budowla stoi na niewielkim wzniesieniu na równinie Kedu, w odległości 42 km na zachód od Jogja. Po śniadaniu w lokalnej restauracji zwiedzanie miasta Jogja z odwiedzinami w pałacu królewskim, wybudowanym w latach 1756-1790 przez sułtana Hamengkubuwono I. Pałac stanowi wspaniały przykład tradycyjnej architektury jawajskiej. Następnie wizyta w niezwykłym kompleksie Taman Sari, znanym jako Wodny Zamek. Następnie wizyta w zakładzie gdzie można zobaczyć jak domowym sposobem wyrabia się tkaniny farbowane techniką batiku. Kolacja i nocleg w Jogja.

Dzień 8
Jogja - Candi Prambanan - Bromo Po śniadaniu dalsza podróż w kierunku wschodniej części wyspy. Po drodze wizyta w świątynnym kompleksie Prambanan, który zawiera największe zbiory zabytkowych przedmiotów pochodzących z czasów dawnej Indonezji. Najważniejszym miejscem jest tzw. Loro Jonggrang z 47-metrową centralną świątynią Śiwy, powszechnie uważaną za najwspanialszy zabytek dawnej kultury Jawy. Następnie przejazd do niepowtarzalnego regionu Tengger o wulkanicznym krajobrazie, którego nie można  porównać z żadnym innym miejscem na świecie.  Kolacja i nocleg w Bromo.

Dzień 09
Bromo - Ijen Wcześnie rano wschód słońca nad Bromo. Następnie rozległa kaldera Tengger ciągnie się na długości 10 km tworząc pierścień skalistych ścian wznoszących się 400 metrów ponad „pustynne morze” czarnego piasku wulkanicznego. W centrum wznosi się grupa czterech małych szczytów o wysokości 300 - 400 metrów. Bromo jest skupiskiem parujących gór żużu i popiołów, będące jednym z najbardziej niezwykłych tworów przyrody. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki relaks przed dalszą jazdą do regionu Ijen. Odległy i słabo zaludniony obszar wciąż jest trudno dostępny, ale niewygody podróży rekompensowane są przez wyjątkowe piękno tego miejsca. W krajobrazie wschodniej Jawy dominują plantacje oraz pięć rozległych rezerwatów przyrody: Yang Plateau, Ijen, Baluran, Meru Betiri i Blambangan. Najbardziej znanym miejscem w tym regionie jest jasnozielony krater jeziora Ijen w górnej części masywu o tej samej nazwie. Kolacja i nocleg w Ijen.

Dzień 10
Ijen - Bali Przejazd zboczem Góry Ijen przez plantacje i tropikalne lasy deszczowe do wsi Licin. Przystanek przed trwającą 1,5 - 2 godziny wędrówką zboczem krateru prowadzącą na jego krawędź, skąd roztaczają się wspaniałe widoki. Powrót do hotelu na krótki odpoczynek i kontynuacja podróży na wyspę Bali. 45-minutowy rejs promem przez cieśninę do Nusa Nua/Kuta/Sanur w południowej części Bali. Kolacja i nocleg w hotelu 4 **** na Bali.

Dzień 11. (18)
Bali (Denpasar) - Warszawa Po śniadaniu czas wolny, lub transfer do wybranego hotelu i kontynuacja pobytu na Bali. Transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Warszawy.

Dzień 12. (19)
Warszawa Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Cena zawiera przelot na trasie Warszawa - Dżakarta, Denpasar - Warszawa z międzylądowaniem w porcie europejskim; zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją; śniadania i obiadokolacje wg programu, w formie bufetu, woda mineralna podczas zwiedzania; lokalny transport klimatyzowanymi autokarami lub busami (za wyjątkiem wycieczek na Bromo i Ijen jeepy bez klimatyzacji); zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów); serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota.

Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i promu na Bali - ok. 80 USD/os, płatne pilotowi na miejscu; napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych - ok. 2 USD/os. na dzień, płatne na miejscu pilotowi; kosztów wizy indonezyjskiej (ok. 25 USD/os.) i lokalnych opłat wylotowych (ok. 15 USD/os. z Denpasar).

Wizy: wymagane są wizy, wydawane na lotnisku przylotowym (np. w Dźakarcie, Denpsar) w cenie 25 USD/os. (ważne do 30 dni). Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy.

Uwaga: Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Indonezja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej