• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Indonezja - Sundajska Odyseja (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Indonezja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Indonezja - Sundajska Odyseja (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Orangutany z Sumatry - mieszanka kulturowa i religijna Dżakarty - wyjątkowe rzemiosło w Yogyakarcie - imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur - wulkan Bromo o wschodzie słońca - jedyne w swoim rodzaju przedstawienia folklorystyczne - wiszące groby na Celebes - rejs po archipelagu Małych Wysp Sundajskich - niezwykłe smoki z Komodo - pobyt na Bali

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, hala odlotów, terminal A (nowy), stanowisko nr 270 na 2 godziny przed wylotem. Przelot do Kuala Lumpur samolotem rejsowym z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego.

Dzień 2
Przylot do Kuala Lumpur. Odprawa wizowo - paszportowa i krótkie zwiedzanie stolicy Malezji. W programie najbardziej rozpoznawalny drapacz chmur w mieście - Petronas Twin Towers, bliźniacze wieże, w których mieści się największy dom handlowy Malezji. Krótki czas wolny na zrobienie zdjęć. Następnie, w miarę możliwości zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara, Plac Niepodległości oraz położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy (wszystkie budynki oglądamy z zewnątrz). Następnie transfer do hotelu. W hotelu kolacja powitalna. Wieczór pozostanie wolny na odpoczynek po podróży lub spacer po mieście.

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Kuala Namu w Północnej Sumatrze. Po przylocie przejazd do wioski Asam Kumbang i krótka wizyta w farmie krokodyli, gdzie z bliskiej odległości będzie można podziwiać te niezwykle niebezpieczne gady. Następnie przejazd do wioski Bukit Lawang na zwiedzanie jednego z najstarszych, wpisanego na listę UNESCO - Parku Narodowego Gunung Leuser. Na terenie blisko 8 tys. km2 znajduje się wiele unikatowych gatunków indonezyjskiej flory i fauny. Odwiedzimy ośrodek zajmujący się opieką i rehabilitacją orangutanów i przy odrobinie szczęścia będzie można je zobaczyć podczas pory karmienia. Następnie udamy się na krótki spacer w głąb parku, gdzie w swoim naturalnym środowisku żyją kolejni przedstawiciele ssaków zaliczanych do naczelnych, takich jak makaki, gibony i wiele innych. Radzimy zabrać wygodne, zakryte obuwie (najlepiej trekkingowe), ubranie zakrywające nogi i ramiona oraz repelent na owady. Przydadzą się także lornetki. Władze parku narodowego pobierają opłaty za fotografowanie i filmowanie na terenie rezerwatu. Podczas zwiedzania lunch. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu w okolicy miejscowości Bukit Lawang. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Medan - zwiedzenie świątyni Graha Maria Annai Velankanni oraz wizyta na lokalnym targu. Następnie przejazd do miasta Berastagi, gdzie będzie można zakupić i skosztować świeżych lokalnych owoców i warzyw. Po tej wizycie przejazd w kierunku miejscowości Tongging, w pobliżu której znajduje się punkt widokowy oferujący wspaniałe widoki i możliwości podziwiania 120 - metrowego wodospadu Sipisopiso. Po drodze postój na lunch. Zwiedzimy również drewniany pałac Ruma Bolon w miejscowości Pametang Purba. Następnie przejazd do Parapat i przeprawa przez jezioro Toba na wyspę Samosir. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 5
Po śniadaniu rejs po jeziorze Toba. W czasie rejsu będzie można podziwiać piękne zatoczki z piaszczystymi plażami i malowniczymi wioskami. Postój w wiosce Ambarita, która zasłynęła jako ważne miejsce spotkań króla Siallagana, gdzie zebrani siadali na kamiennych krzesłach i debatowali nad losem skazańców. Winnym odbierano życie na pobliskiej polanie, na jednym z kamiennych murów. Następny postój podczas rejsu to wioska Simanindo, w której znajdują się jedne z najlepiej zachowanych tradycyjnych domów (zbudowanych z pali drewnianych, zwieńczone spiczastymi dachami). Powrót na łódź i dalsza podróż. Podczas rejsu krótki postój na odpoczynek i możliwość skorzystania z kąpieli w spokojnych wodach jeziora Toba. Podczas rejsu lunch. Kolejny przystanek na trasie rejsu to wioska Tomok, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych zabytków na wyspie - 200 letni sarkofag króla Sidabutara w kształcie łodzi. Następnie rejs powrotny do hotelu na wyspie Samosir na kolację i nocleg. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przeprawa przez jezioro Toba do Parapat. Następnie przejazd w kierunku Medan przez wzgórza Simalungun, regionu słynącego z plantacji oleju palmowego i kauczuku. Po drodze postój w Pematang Siantar, drugim co do wielkości miastem w Północnej Sumatrze. Wizyta w Vihara Avalokitesvara - świątyni buddyjskiej, w której mieści się Statua Kwan Im (Bogini Miłosierdzia) o wysokości 22,8 metrów, będącą najwyższym pomnikiem tego rodzaju w Indonezji. Następnie wizyta w lokalnym sklepie, który oferuje szeroką gamę typowych lokalnych przekąsek, krakersów i kandyzowanych tropikalnych owoców. Podczas zwiedzania lunch. Następnie transfer na lotnisko w Kuala Namu i przelot do Dżakarty. Po przylocie transferu do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Dżakarcie. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 7
Śniadanie w hotelu, a następnie rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Indonezji. Zwiedzimy stary port Sunda Kelapa, Muzeum Narodowe, a następnie udamy się do starej dzielnicy Kota, która była sercem Indonezji w czasach kolonizacji holenderskiej (wówczas nosiła ona nazwę Batavia). Zobaczymy tu plac Fatahillah i ratusz. Na zakończenie zwiedzimy z zewnątrz 132 - metrowy Pomnik Narodowy - Monas (wybudowanego z inicjatywy poprzedniego prezydenta Indonezji, Sukarno). Podczas zwiedzania lunch. Po południu udamy się do Bandung, gdzie spędzimy noc. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 8
Śniadanie w hotelu i wyjazd na północ od Bandung, przez malownicze górskie tereny do krateru Tangkuban Perahu, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. (należy zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubranie). Trasa wiedzie krętymi drogami, wśród pól i lasów górskich do samego krateru, gdzie rozciąga się niesamowita panorama okolicy. Następnie udamy się na spacer w okolice krateru Domas, ośrodka z gorącymi źródłami, gdzie będzie można skorzystać z kojącej kąpieli dla stóp w wodzie o właściwościach leczniczych. Następnie wracamy w okolice Bandung na lunch i pokaz gry na tradycyjnym instrumencie angklung - swego rodzaju grzechotkach wykonanych z drewna bambusowego. Nocleg w hotelu w Bandung. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu transfer na dworzec kolejowy, gdzie rozpoczniemy ok. 6-7- godzinną podróż w kierunku Yogyakarty (otrzymają Państwo prowiant na drogę). Trasa wiedzie przez góry, pola ryżowe i malownicze wioski. Pociągiem dojedziemy kilkadziesiąt km od Yogyakarty, skąd udamy się na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży, czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 430 km)

Dzień 10
Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu „becak”) do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km)

Dzień 11
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku wschodniej części wyspy. Po drodze odwiedzimy Solo, gdzie zobaczymy pałac Mangkunegaran, a w miarę możliwości czasowych odwiedzimy też pchli targ z antykami. W trakcie zwiedzania lunch. Z Solo udamy się w kierunku Malangu lub Bromo Cottage, gdzie spędzimy noc. Uwaga! Przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 12
Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca nad wulkanem Bromo, uwaga: wjazd na górę możliwy wyłącznie w przypadku zakwaterowania w hotelu Bromo Cottage, należy zabrać ciepłą odzież. Stąd, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, rozciąga się doskonały widok na wulkan zwany Górą Bromo i okolice. Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji. Po drodze lunch. Następnie transfer na lotnisko i przelot do stolicy Południowego Celebes - Makasar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 13
Śniadanie w hotelu, a potem wyjazd w kierunku Toraja. Po drodze postój w Pare Pare, gdzie przewidziany jest lunch, a potem dalsza podróż się w głąb lądu i gór. Kolejny przystanek przewidziany jest w Puncak Lakawang, ze względu na spektakularną panoramę krajobrazu. Późnym popołudniem przyjazd do Toraja. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Toraja. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 14
Śniadanie w hotelu, a potem całodzienna eksploracja okolicznych wzgórz. W programie wizyta w Lemo, miejscu gdzie znajdują się tzw. „wiszące groby”, czyli komory grobowe wyrzeźbione w skale. Następnie przejazd do Londa, kolejnego miejsca ceremonialnego pochówku zmarłych. Dużą różnorodność grobów znajdziemy także w wiosce Kete Kesu. Miejsce to słynie również z tradycyjnej zabudowy, gdzie pośród pól ryżowych znajdują się domy z wymyślnymi dachami. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 15
Śniadanie w hotelu, a następnie kolejny pełny dzień zwiedzania okolic Toraja. Przejazd do Pallawa, wsi na niewielkim wzgórzu, z zabudową w charakterystycznym stylu tongkonan (domy, stodoły i spichlerze). Kolejne miejsca na trasie zwiedzania to ośrodek tkacki - Sa'dan, Marante oraz Nanggala, tradycyjne wioski, z kolejnymi przykładami lokalnej zabudowy. W trakcie zwiedzania obiad serwowany w lokalnej restauracji. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 16
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Makasar. Po drodze obiad w Pare Pare. Następnie transfer na lotnisko w Makasar i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do Sanur, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 17
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisku w Denpasar. Przelot do Labuanbajo- miasta na wyspie Tenggara, wchodzącej w skład Małych Wysp Sundajskich. Po przylocie wizyta w jaskini Batu Cermin i wiosce rybackiej Ujung. Następnie przejazd do portu, zakwaterowanie na statku i rejs na wyspę Rinca, na której żyją słynne warany (nazywane smokami z Komodo) w ich naturalnym środowisku. Powrót na statek i nocleg. Tego dnia lunch i kolacja na pokładzie statku.

Dzień 18
Śniadanie na pokładzie statku, a następnie rejs na wyspę Komodo. Po dotarciu do Komodo odbędzie się trekking do Banunggulung- dawnego miejsca karmienia waranów, gdzie przy odrobinie szczęścia będzie można spotkać te zwierzęta. Następnie czas wolny na nurkowanie i kąpiele na Różowej Plaży. Obiad będzie serwowany na łodzi. Powrót do portu w Labuanbajo i transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 19
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot z powrotem na Bali. Po przylocie do Denpasar transfer do hotelu w Sanur i czas wolny.

Dzień 20
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i kąpiele.

Dzień 21
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Polski, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego (możliwe dodatkowe międzylądowanie w Kuala Lumpur lub Singapurze). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 21 dnia wycieczki wieczorem lub 22 dnia.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W Indonezji nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji
(sprzed 1996 r., z małymi wizerunkami prezydentów)
Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
- Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 15 kg.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *** - dobrej klasy (razem 19 rozpoczętych dób hotelowych, wyjątek! 5 noclegów w Bromo, Bukit Lawang i Samosir Lake Toba, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z WC.
Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar (nie dotyczy hoteli **).

Cena obejmuje
przelot samolotem rejsowym linii Turkish Airlines, KLM lub innej na trasie Warszawa-Kuala Lumpur i Denpasar-Warszawa, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego oraz z dodatkowym międzylądowaniem w Kuala Lumpur lub Singapurze, przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe,zakwaterowanie w hotelach (19 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem, wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje
opłat lotniskowych w Indonezji (łącznie ok. 60 USD), wizy indonezyjskiej (można ją dostać na lotnisku w Kuala Lumpur za opłatą ok. 35 USD - paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, napiwki ok. 300 USD), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Indonezja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej