• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Jawa i Bali - W krainie batiku (wycieczka objazdowa)

Hotel Jawa i Bali - W krainie batiku (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Indonezja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Jawa i Bali - W krainie batiku (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki:

Mieszanka kulturowa i religijna Dżakarty - wyjątkowe rzemiosło w Yogyakarcie - imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur - wulkan Bromo o wschodzie słońca - pobyt na Bali - jedyne w swoim rodzaju przedstawienia folklorystyczne

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, hala odlotów, terminal A (nowy), stanowisko nr 270 na 2 godziny przed wylotem. Przelot do Dżakarty samolotem rejsowym z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego (możliwe dodatkowe międzylądowanie w Kuala Lumpur lub Singapurze).

Dzień 2
Przylot do Dżakarty. Odprawa wizowo-paszportowa i transfer do hotelu w Dżakarcie. W hotelu kolacja powitalna. Wieczór pozostanie wolny na odpoczynek po podróży lub spacer po mieście.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Indonezji. Zwiedzimy stary port Sunda Kelapa, Muzeum Narodowe, a następnie udamy się do starej dzielnicy Kota, która była sercem Indonezji w czasach kolonizacji holenderskiej (wówczas nosiła ona nazwę Batavia). Zobaczymy tu plac Fatahillah i ratusz. Na zakończenie wjedziemy na szczyt 132 - metrowego Pomnika Narodowego, Monas (wybudowanego z inicjatywy poprzedniego prezydenta Indonezji, Sukarno), skąd rozciąga się widok na miasto (okresowo Monas bywa oblegany przez turystów krajowych i wówczas zastrzegamy możliwość obejrzenia go tylko z dołu, bez wjazdu na szczyt). Podczas zwiedzania lunch. Po południu udamy się do Bandung, gdzie spędzimy noc. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 4
Śniadanie w hotelu i wyjazd na północ od Bandung, przez malownicze górskie tereny do krateru Tangkuban Perahu, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. (należy zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubranie). Trasa wiedzie krętymi drogami, wśród pól i lasów górskich do samego krateru, gdzie rozciąga się niesamowita panorama okolicy. Następnie zjedziemy do Ciater, ośrodka z gorącymi źródłami, gdzie będzie można zażyć kąpieli w wodzie o właściwościach leczniczych (należy zabrać strój kąpielowy). Następnie wracamy w okolice Bandung na lunch i pokaz gry na tradycyjnym instrumencie angklung - swego rodzaju grzechotkach wykonanych z drewna bambusowego. Nocleg w hotelu w Bandung. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu transfer na dworzec kolejowy, gdzie rozpoczniemy ok. 6-7- godzinną podróż w kierunku Yogyakarty (otrzymają Państwo prowiant na drogę). Trasa wiedzie przez góry, pola ryżowe i malownicze wioski. Pociągiem dojedziemy kilkadziesiąt km od Yogyakarty, skąd udamy się na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 430 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu „becak”) do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku wschodniej części wyspy. Po drodze odwiedzimy Solo, gdzie zobaczymy pałac Mangkunegaran, a w miarę możliwości czasowych odwiedzimy też pchli targ z antykami. W trakcie zwiedzania lunch. Z Solo udamy się w kierunku Malangu lub Bromo Cottage, gdzie spędzimy noc. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8
Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca nad wulkanem Bromo, uwaga: wjazd na górę możliwy wyłącznie w przypadku zakwaterowania w hotelu Bromo Cottage. Stąd, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, rozciąga się doskonały widok na wulkan zwany Górą Bromo i okolice. Następnie konno przejedziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji i transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do Sanur i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 630 km)

Dzień 9
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub dla chętnych wycieczka fakultatywna po wyspie (za dopłatą ok. 50 USD). W programie wyjazd na tradycyjne tutejsze przedstawienie taneczne Barong i Keris. Następnie odwiedzimy wioski rękodzielnicze, gdzie produkuje się wyroby ze złota, srebra, drewna oraz tkaniny, a także Jaskinię Słonia, hinduistyczne miejsce medytacji i świątynię Tirta Empul ze świętym źródłem. Po drodze zatrzymamy się aby obejrzeć panoramę aktywnego wulkanu i jeziora Batur. Lunch w lokalnej restauracji (wliczony w cenę wycieczki fakultatywnej), a następnie przejazd do XIII-wiecznej świątyni Kehen. W drodze powrotnej zobaczymy malownicze pola ryżowe i drzewa palmowe. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 10
Po śniadaniu czas wolny lub dla chętnych (za opłatą ok. 50 USD) wycieczka do górskiej miejscowości Bedugul z malowniczym jeziorem Beratan i świątynią Ulu Danu. Po drodze zatrzymamy się również w Lesie Małp oraz przy świątyniach Taman Ayun i Tanah Lot, zbudowanych na skalistym wybrzeżu oceanu. Lunch wliczony w cenę wycieczki. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 11
Czas wolny do wieczora, kiedy to udamy się do pobliskiej wioski na charakterystyczne dla Bali przedstawienie taneczne Kecak (zwane „małpim tańcem”) z motywami z eposu Ramayana.

Dzień 12
Czas wolny na plażowanie i kąpiele.

Dzień 13
Rano śniadanie, a następnie czas wolny. Transfer na lotnisko i powrót do Polski, z przesiadką w jednym z lotnisk europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego (możliwe dodatkowe międzylądowanie w Kuala Lumpur lub Singapurze).

Dzień 14
Lądowanie w Warszawie zgodnie z aktualnym rozkładem.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W Indonezji nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji
(sprzed 1996 r., z małymi wizerunkami prezydentów)
Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele **** dobrej klasy (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych, wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage w nocy z dnia 7 na 8, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli).
Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z WC, klimatyzację i TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar.

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym linii Turkish Airlines, KLM lub innej na trasie Warszawa-Dżakarta i Denpasar-Warszawa, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego oraz z dodatkowym międzylądowaniem w Kuala Lumpur lub Singapurze,opłaty lotniskowe,zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasie Surabaya-Bali, transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem, wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat lotniskowych w Indonezji (łącznie ok. 40 USD), wizy indonezyjskiej (można ją dostać na lotnisku w Dżakarcie za opłatą ok. 25 USD - paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, napiwki ok. 175 USD), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.

Uwaga! Limit bagażu głównego na przelocie wewnętrznym to 15 kg.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Indonezja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej