• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Sumatra - orangutany we mgle (wycieczka objazdowa)

Hotel Sumatra - orangutany we mgle (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Indonezja

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Sumatra - orangutany we mgle (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki:

Nowoczesne Kuala Lumpur - niepowtarzalne krajobrazy Sumatry - rejs po Jeziorze Toba - rezerwat orangutanów - Singapur - miasto lwów

Dzień 1
Wylot samolotem rejsowym do Kuala Lumpur (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub arabskich). Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów.

Dzień 2
Lądowanie w Kuala Lumpur, odprawa paszportowa. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Kuala Lumpur.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Rozpoczniemy od najbardziej rozpoznawalnego drapacza chmur w mieście - Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, w których mieści się największy dom handlowy Malezji (wjazd na wieżę dla chętnych - dodatkowo płatny). Krótki czas wolny na zrobienie zdjęć. Następnie zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara (z zewnątrz), Plac Niepodległości i położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy. W przerwie - lunch. Następnie udamy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Można tu podziwiać rozmaite wapienne formacje oraz obserwować wiernych w czasie modlitw. Wieczorem dla chętnych wycieczka „Kuala Lumpur nocą” (płatna dodatkowo ok. 60 USD). W programie m.in. największa i najstarsza świątynia hinduistyczna w mieście - Sri Maha Mariamman, nocny targ w Dzielnicy Chińskiej, a na zakończenie uroczysta kolacja w malezyjskiej restauracji, wraz z pokazami tańców z różnych regionów Malezji.

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Padangu na Sumatrze. Następnie przejazd do Bukittinggi, dawnej faktorii holenderskiej i drugiego pod względem wielkości miasta na wyspie, położonego w górach Barisan. Zwiedzimy tu między innymi pozostałości holenderskiej twierdzy Fort de Kock, zbudowanej na wzgórzu, skąd rozciąga się imponujący widok na okolicę. Po drugiej stronie wiszącego mostu znajduje się muzeum poświęcone kulturze ludu Minangkabau, tradycyjnie zamieszkującego te rejony. Dalej przejdziemy na główny plac miasta – barwny i gwarny rynek Pasar Atas z charakterystyczną wieżą zegarową. Na targowisku można zakupić pamiątki i świeże lokalne specjały. Po południu czas wolny. Nocleg w hotelu w Bukittinggi (Trasa ok. 90 km + przelot wewnętrzny)

Dzień 5
Po śniadaniu w hotelu udamy się do kanionu Sianok, części doliny ryftowej z imponującymi klifami o wysokości do 100m, a dalej do osady Pandai Sikat, słynącej ze złotych i  srebrnych batików, oraz wioski Koto Gadang znanej z wyrobów ze srebra i innych form tradycyjnego rękodzieła. Trasa przejazdu gwarantuje przepiękne widoki na kraterowe jezioro Maninjau. W czasie zwiedzania lunch. Kolacja i nocleg w hotelu w Bukittinggi.  (Trasa ok. 30 km)

Dzień 6
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Kontynuujemy podróż przez usiane polami ryżowymi ziemie ludu Minang, słynącego z charakterystycznej architektury i ostrej kuchni. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Usortolang z pozostałościami tradycyjnych domostw, osadzie Purba z dużą szkołą koraniczną, leśnym rezerwacie Rimba Panti z gorącymi źródłami siarkowymi, znanymi z właściwości leczniczych,  oraz wiosce Bonjol, przez którą przebiega linia równika. Po drodze zjemy lunch w miejscowej restauracji. Przyjazd do Padang Sidempuan, zakwaterowanie i nocleg. Kolacja w hotelu. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd w stronę Parapat. Odwiedzimy mini ogród botaniczny z roślinnością typową dla tropikalnych szerokości geograficznych, powszechnie używaną jako zioła i przyprawy; wioskę Jangga z typową dla tego regionu architekturą zdobioną drewnianymi ornamentami malowanymi tradycyjnie na czarno, czerwono i biało;  targowisko Balige na południowym brzegu jeziora Toba; pobliskie miejsce pochówku ostatniego władcy-kapłana ludów Batak – Sisingamangaradży XII. W czasie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd malowniczą trasą do Padang Sidempuan, znanej osady handlowej, słynącej z owoców oszpilny jadalnej. Po przyjeździe do Parapat rejs łodzią na wyspę Samosir. Kolacja i nocleg w hotelu na wyspie. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8
Po śniadaniu całodzienny rejs łodzią po jeziorze Toba. Zatrzymamy się w kilku okolicznych wioskach, gdzie będziemy mogli obserwować życie miejscowej ludności, zobaczyć ważne historycznie miejsca (m.in. sarkofag króla Sidabutara) i tradycyjną architekturę, a także obejrzeć ludowe tańce i zażyć kąpieli w spokojnych wodach jeziora. W czasie rejsu lunch. Następnie powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i powrót łodzią do miejscowości Parapat oraz przejazd przez tereny zamieszkane przez ludy Batak. Po lunchu odwiedzimy Lingga, gdzie będziemy mogli podejrzeć tradycyjny styl życia grupy etnicznej Karo Batak, wodospad Sipisopiso oraz drewniany pałac Ruma Bolon w Pematang Purba (odrestaurowany i funkcjonujący jako muzeum). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Brastagi (Trasa ok. 200 km)

Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Gunung Leuser, rezerwatu biosfery UNESCO. Po lunchu w miejscowym hotelu wybierzmy się do Bukit Lawang, gdzie odwiedzimy ośrodek opieki nad orangutanami zlokalizowany w pierwotnym lesie deszczowym. Trasa trekkingu do platformy, na której karmione są orangutany, prowadzi przez górzysty teren leśny, dlatego też radzimy zabrać wygodne, zakryte obuwie (najlepiej trekkingowe), ubranie zakrywające nogi i ramiona oraz repelent na owady. Przydadzą się także lornetki. Władze parku narodowego pobierają opłaty za fotografowanie i filmowanie na terenie rezerwatu. Późnym popołudniem powrót do miejscowości Bukit Lawang na kolację i nocleg. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Medanu, centrum handlu, przemysłu naftowego i rolnictwa, zamieszkiwanego przez barwną mieszankę narodowości i mniejszości etnicznych. W czasie zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Wielki Meczet, Pałac Sułtana zbudowany w tradycyjnym stylu malajskim oraz zabytkową wieżę ciśnień – symbol miasta. Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg w Medanie. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 12
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Singapuru. Całodzienne zwiedzanie miasta. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Popołudnie pozostaje wolne na odpoczynek lub dodatkowe zwiedzanie. Wieczorem transfer na lotnisko i powrót do Polski samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z portów lotniczych Europy lub krajów Półwyspu Arabskiego.

Dzień 13
Lądowanie w Warszawie.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele ***/**** dobrej klasy
Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z WC i często minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar.

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Kuala Lumpur i Singapur-Warszawa, z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego, przelot lokalnymi liniami na trasie Kuala Lumpur-Padang oraz Medan-Singapur, opłaty lotniskowe,zakwaterowanie w hotelach (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, rejs łodzią jak w programie, wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat lotniskowych w Indonezji (łącznie ok. 40 USD), wizy indonezyjskiej (można ją dostać na lotnisku za opłatą ok. 25 USD - paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, napiwki ok. 155 EUR), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.

Uwaga! Limit bagażu głównego na przelocie wewnętrznym to 15 kg.
Uwaga! W Indonezji nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji
(sprzed 1996 r., z małymi wizerunkami prezydentów).
Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Indonezja

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej