• oferty last minute 10 touroperatorów

« Wybór kraju - Maroko wycieczki

Oferty maroko

Wycieczki objazdowe Maroko - Wycieczki do Maroka - Wycieczki samolotowe i autokarowe Maroko


Informacja o regionie: Maroko

Oferta wycieczki objazdowej "Maroko - Cesarskie Miasta" obejmuje:

Program wycieczki: Marrakesz - czerwone miasto Maroka; medyna w Fezie i jej tajemnice; Meknes - marokański Wersal; nowoczesność i średniowiecze Rabatu; rzymskie miasto Volubilis; Casablanka z słynnym meczetem Hassana II; dla zainteresowanych możliwy tydzień pobytu w Agadirze!

maroko wycieczki objazdowe


Dzień 1
Wycieczkę rozpoczniemy zbiórką na poszczególnych lotniskach przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed planowanym wylotem samolotu. Informacje nt. rozkładu i miejsca zbiórki znajdują się na potwierdzeniu rezerwacji wycieczki - zalecamy potwierdzenie godzin przelotów na dobę przed wylotem. Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu w Agadirze na nocleg.

Dzień 2
Drugiego dnia po śniadaniu udamy się na wzgórze w okolicy Agadiru, gdzie znajdują się ruiny kazby z XVI wieku j; będzie okazja do podziania wspaniałem panoramy Agadiru. Kolejnym punktem programu będzie przejazd z Agadiru przez malownicze góry Atlasu Wysokiego do Marrakeszu, gdzie dotrzemy popołudniu. Marrakesz, czesto zwany czerwonym miastem, to jest z najatrakcyjniejszych miast Maroka, szczególnie popularne wśród turystów z Europy Zachodniej. Program przewiduje zwiedzanie suku (bazaru) znanego z wyrobów lokalnego rzemiosła, meczetu Koutoubija z XII wieku oraz meczetu i szkoły koranicznej (medrasy) Ali ben Jusufa. Następnie zwiedzimy pałac Bahia, grobowce Saadytów a podczas zwiedzania miasta zatrzymamy się z krótką wizytą w zielarni berberskiej. Wieczorem drugiego dnia udamy się na plac Dżamaa el Fna, który jest jednym z wielu zabytów Maroka wpisanych na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. To tu życie tam tętni całą dobę a zaklinacze węży, połykacze ognia, treserzy małp czy przenośne garkuchnie pozostawia niezapomniane wrażenia. Wieczorem czas wolny, późną nocą przejazd do hotelu w Marrakeszu, zakwaterowanie i nocleg. Trasa przejazdu tego dnia wyniesie ok. 270 km.

Dzień 3
Trzeciego dnia po wczesnym śniadaniu wyjedziemy w kierunku Fezu. Trasa przejazdu wiedzie przez malownicze góry Atlasu Średniego i gwarantuje niezwykłe widoki. Planujemy krótki przystanek w otoczonym przez lasy cedrowe górskim kurorcie Ifrane by późnym popołudniem dotrzeć do Fezu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Trasa przejazdu wyniesie ok. 500 km.

Dzień 4
Czartego dnia po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Fezu, uważanego za duchową i religijną stolicę Maroka. Rozpoczniemy od zwiedzania mediny Fes el-Bali (to już kolejny na trasie zabytek z listy UNESCO) - to ogromny labirynt, na który składa się ponad 9 tysięcy krętych uliczek a poruszanie się bez miejscowego przewodnika jest niemożliwe. W programie także meczet i uniwersytet El Karawijjin, mauzoleum założyciela miasta Mulaj Idrisa II (obie atrakcje podziwiać będziemy z zewnątrz, wstęp dla niemuzułmanów jest zabroniony) oraz garbarni skór. Kilka godzin zwiedzania medyny Fezu pozwoli przenieść się nam w czasy średniowiecza. Dzien zakończymy zwiedzając Nowy Fez a w nim m.in. pałac królewski Dar El-Makhzen (z zewnątrz) i olbrzymia brama Bab al Jeloud a także spacer po dzielnicy żydowskiej Mellah. Wieczorem czas wolny lub dla zainteresowanych - kolacja feska z występami folklorystycznymi za dodatkową opłatą ok. 31 EUR/os.

Dzień 5
Piątego dnia po śniadaniu wyjedziemy do Volubilis (ponownie zabytek z listy UNESCO), gdzie podziwiać będziemy ruiny rzymskiego miasta z I w., łuk triumfalny Karakali, dom Orfeusza, termy, bazylikę, forum i domy patrycjuszy z doskonale zachowanymi antycznymi mozaikami. Kolejnym punktem programu będzie Meknes - słynne miasto pięknych bram gdzie odwiedzimy mauzoleum sułtana Mulaj Ismaila (założyciel miasta i najbardziej krwawy z marokańskich królów), w następnej kolejności zwiedzimy legendarne stajnie dla 12 tysięcy koni, spichlerze, bramy Bab el-Khemis i Bab el-Mansour (krótka przerwa na zdjęcia) - nie ma drugich tak potężnych w całym Maroku. Późnym popołudniem przejazd do Rabatu, który jest stolicą Maroka - gdzie zwiedzanie miasta rozpoczniemy od meczetu i wieży Hassan z XII wieku, Mauzoleum Mohameda V (obecny król Maroka - Mohameda VI - jest jego wnukiem), nekropolii dynastii Merynidów - Szella a także z zewnątrz m.in. pałac królewski z fantastyczną bramą Bab ar-Rouah a na koniec dzielnicę artystów - Kasba Oudaja. Wieczorem przejazd do słynnej Casablanki, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Trasa przejazdu tego dnia wyniesie ok. 300 km.

Dzień 6
Szósty dzień rozpoczniemy śniadaniem, po którym udamy się na zwiedzanie centrum Casablanki. W programie m.in.: meczet Hassana II (uwaga - najwyższy na świecie 200 metrowy minaret!) i plac Mohameda V w stylu architektury kolonialnej. W następnej kolejności udamy sie do Al Dżadidy - kiedyś enklawy portugalskiej w Maroku - gdzie zwiedzimy historyczne centrum z fortecą Mazagan z Cysterną Portugalską oraz położone w bezpośrednim sąsiedztwie - kościół i wielki meczet, domy kupców żydowskich i portugalskich oraz arabską medinę. Jeszcze tego samego dnia wieczorem dotrzemy do Safi, znanego portowego miasta słynącego z warsztatów garncarskich i ceramiki. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Trasa przejazdu wyniesie ok. 240 km.

Dzień 7
Z rana po śniadaniu przejazd do Essaouiry, nadmorskiej miejscowości na północ od Agadiru, gdzie wytwarza się wyroby z drewna tuji, o oryginalnej architekturze i artystycznej, kosmopolitycznej atmosferze. Podziwiać będziemy średniowieczne fortyfikacje starego miasta, kręte uliczki, malowane na biało domy z niebieskimi drzwiami, niewielkie kafejki i tradycyjny port rybacki. Wieczorem panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Trasa przejazdu wyniesie ok. 300 km.

Dzień 8
Ostatniego dnia po śniadaniu czas wolny w zależności od godziny wylotu. Dla turystów pozostających na dodatkowy tydzień w Agadirze - transfer do wybranego hotelu. Dla gości wracających do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze.

Dodatkowe informacje
Zwracamy uwagę, że kolejność realizacji programu może ulec zmianie i/lub odwróceniu. Większość zabytków religijnych (a szczególnie muzułmańskich meczetów) ogląda się z zewnątrz. Prosimy pamiętać o odpowiednim ubraniu - poza plażą i basenami hotelowymi kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Uważajmy na sprzęt fotograficzny, video i portfele - kradzieże są sporadyczne ale niewykluczone.

Zakwaterowanie w trakcie części objazdowej odbywa się w sprawdzonych hotelach o kategorii 3***/4**** (7 rozpoczętych dób hotelowych), z pokojami 2-3-osobowymi, z łazienką i WC. Hotele oferują z reguły do dyspozycji gości restaurację, bar, kantor itp. Wyżywienie w trakcie objazdu to śniadania i za dopłatą obiadokolacje. Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze za dodatkową opłatą.

Cena wycieczki obejmuje: przelot samolotem czarterowym na wybranej trasie, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach 3*** lub 4****, 7 śniadań i obiadokolacji (lub za dopłatą w zależności od opcji programu), opiekę polskiego pilota podczas realizacji programu zwiedzania, ubezpieczenie turystyczne NNW, KL i bagaż.

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łącznie około 75 EUR/os.), napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych taki jak pamiątki itd.

Lista hoteli w: Maroko

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej