• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Azory - Z Azora Na Azora (wycieczka objazdowa)

Hotel Azory - Z Azora Na Azora (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Portugalia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Azory - Z Azora Na Azora (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
SAO MIGUEL – CALDEIRA DAS SETE CIDADES – VISTA DO REI – PONTA DELGADA – LAGOA DO FOGO – FURNAS – TERRA NOSTRA – JEZIORO LAGOA DAS FURNAS – RIBEIRA GRANDE – SANTA IRA – FLORES – FAJA GRANDE – RIBEIRA DA CRUZ – ROCHA DOS PORDOS – FAIAL – CALDEIRA – CAPELINHOS – HORTA – PICO – MADALENA – LAJES DO PICO – PICO – SAO ROQUE – CACHORRO – SAO JORGE – VELAS – CALHETA – MANDAS – URZELINA – TERCEIRA – MONTE BRASIL – SERRA DO CUME – BISCOITOS – ANGRA DO HEROISMO

Piękna podróżnicza trasa po aż sześciu z dziewięciu wysp Archipelagu Azorskiego. Trasa wiedzie od największej Sao Miguel, przez kwitnącą hortensjami Flores – synonim nieskażonej przyrody, Faial - gdzie żeglarze z całego świata spotykają się w legendarnym Sport Cafe, Pico, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Portugalii, a pola lawowe sąsiadują z winnicami, Sao Jorge – słynna z pysznych serów i Terceira – gdzie warto zwiedzić stolicę wpisaną na Listę UNESCO i skosztować słodkiego wina verdelho. Dzień po dniu znakomicie zaplanowana trasa, ukazująca różnorodne aspekty jeszcze trochę tajemniczego archipelagu wysp zagubionych pośrodku Atlantyku. Oddalenie od kontynentu sprawiło, że na wyspach przetrwały oryginalne zwyczaje, potrawy i architektura, natomiast wspaniały klimat i czyste ekologicznie tereny uczyniły z nich wspaniałe miejsce do wypoczynku blisko natury. Fantastyczne krajobrazy z kraterami wulkanów i egzotycznymi kwiatami przyciągają tu turystów, szukających ostatnich rajów na ziemi.

Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel. Zależnie od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie wyspy SAO MIGUEL, największej i najbardziej zaludnionej z archipelagu dziewięciu wysp. Przejazd w kierunku wulkanicznego krateru o obwodzie 12 km – CALDEIRA DAS SETE CIDADES, na którego dnie znajdują się malownicze jeziora. W każdym z nich woda ma inny kolor, jedno jest błękitne a drugie szmaragdowo zielone. Według legendy jeziora powstały z łez nieszczęśliwych kochanków. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego VISTA DO REI, skąd roztacza się najefektowniejszy widok na krater. Przejazd w okolice PONTA DELGADA. Wizyta na plantacji ananasów, poznanie etapów uprawy, degustacja owoców i likieru ananasowego. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd w kierunku punktu widokowego nad LAGOA DO FOGO – „Jezioro Ognia”, które powstało podczas wybuchu wulkanu. Przejazd do FURNAS, uzdrowiskowego miasteczka słynącego z gorących źródeł, gejzerów i do ogrodu TERRA NOSTRA, którego atrakcją jest bujna roślinność i basen z gorącą wodą termalną. Przejście nad JEZIORO LAGOA DAS FURNAS i okazja do podziwiania przejawów geotermicznej aktywności: bulgoczące źródła dostarczające leczniczego błota i wody mineralnej o unikalnym składzie, pęknięcia w ziemi, z których wydobywa się para wodna i inne gazy. Mieszkańcy od dawien dawna wykorzystują naturę do gotowania tradycyjnej potrawy cozido. Jest to mieszanka różnych rodzajów mięsa i warzyw, które w wielkich saganach spuszcza się do dołów, wykopanych w gorącej ziemi nad parującymi źródłami i zasypuje. Po kilku godzinach można delektować się lokalnym specjałem. Oglądanie jak wykopuje się cozido i degustacja. Przejazd w kierunku RIBEIRA GRANDE, miasta położonego na północnym krańcu wyspy, które jest rajem dla surferów. Postój w punkcie widokowym SANTA IRA, skąd rozpościera się fantastyczny widok na północne wybrzeże. Wizyta na jednej z dwóch fabryk herbaty, które ocalały na wyspie. Azory to jedyne miejsce w Europie, gdzie znajduje się czynna do dziś plantacja herbaty. Panuje tu sprzyjający uprawie mikroklimat. Gorreana, najstarsza i najbardziej znana na wyspie fabryka została założona w 1883 r. Po zwiedzaniu czas na herbatę w przyfabrycznej herbaciarni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę FLORES – najdalej wysuniętą na zachód, najdzikszą i najbardziej romantyczną z wysp archipelagu Azorów. Nazwę zawdzięcza wspaniałej roślinności, z licznymi gatunkami kwiatów. Wyspa jest synonimem nieskażonej dziewiczej przyrody. Ze wzgórz i urwistych klifów wprost do oceanu wpadają wodospady. Uroku Flores dodaje również siedem pięknych jezior w kraterach wulkanów. To właśnie na Flores kwitnącej hortensjami kończy się terytorium Europy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do FAJA GRANDE, najbardziej na zachód wysuniętej miejscowości na wyspie, gdzie można podziwiać malownicze wodospady, które z impetem spadają z wysokich klifów do oceanu. Przystanek w punkcie widokowym RIBEIRA DA CRUZ, możliwość podziwiania malowniczych jezior w kraterach wulkanów, z których słynie wyspa. Przejazd w kierunku ROCHA DOS PORDOS, fantazyjnej bazaltowej formacji skalnej, która jest najsłynniejszym pomnikiem przyrody na Azorach. Ten fenomen geologiczny charakteryzuje się oryginalnym kształtem a u jego podstawy można podziwiać bulgoczące źródła siarkowej wody. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę FAIAL, znaną z transatlantyckiej mariny, do której zawijają żeglarze z całego świata. Na wyspie panuje kosmopolityczna atmosfera. Bary i restauracje tętnią życiem, a wizyta w legendarnym Peter’s Bar jest obowiązkowa dla wszystkich odwiedzających wyspę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd w kierunku CALDEIRA, krateru wulkanu o średnicy 2 km i 400 m głębokości. Jego wierzchołek, z którego rozciąga się fantastyczny widok na okolicę, wznosi się na wysokość ponad 1000 m n.p.m. Przejazd w okolice CAPELINHOS, najdalej na zachód wysuniętego punktu wyspy. Jego krajobraz jest świadectwem aktywności wulkanicznej archipelagu. W wyniku ostatniego wybuchu podmorskiego wulkanu w 1957 r. powierzchnia wyspy powiększyła się o prawie 1,5 km2, właśnie o przylądek Capelinhos. Wizyta w muzeum dokumentującym to wydarzenie. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd do HORTY, stolicy wyspy i głównego portu doskonale znanego żeglarzom przemierzającym Atlantyk. Miastem zachwycił się Kapitan Cook, który w 1775 r. zawinął do tutejszego portu. Spacer oryginalnie ozdobionym nabrzeżem, przy którym można podziwiać malunki pozostawiane przez opuszczające miasto załogi. Kolorowe rysunki w większości przedstawiające godło lub banderę statku są efektem przesądu, według którego odpłynięcie bez zostawienia pamiątkowego dzieła grozi ściągnięciem na siebie gniewu Neptuna. Przesąd ten spowodował, że ozdabianie nabrzeża stało się tradycją. Czas wolny. Możliwość odwiedzenia kultowej knajpki, popularnej zarówno wśród żeglarzy jak i turystów - słynnej Sport Cafe zwanej również Peter’s Bar. Nad barem mieści się oryginalne muzeum Scrimshaw - sztuki rzeźbienia w kościach zwierząt. W muzeum można podziwiać kolekcję rzeźbionych wielorybich kości i zębów. Wśród dawnych wielorybników rzeźbienie w kłach było popularnym sposobem na zabicie czasu podczas długich polowań. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 9
Śniadanie. Transfer do portu. Przeprawa promowa na wyspę PICO, drugą pod względem wielkości wyspę archipelagu Azorów, dawnego centrum wielorybniczego. Na wyspie jest aż ponad 100 wulkanów a w krajobrazie dominują pola lawowe i winnice. Przejazd z leżącego naprzeciw Horty, portowego miasta MADALENA południowym wybrzeżem wyspy w kierunku LAJES DO PICO. Po drodze okazja do podziwiania PICO (2351 m n.p.m.), górującego nad wyspą wulkanu, który jest najwyższym szczytem Portugalii. Między miastami Madalena i Lajes rozciągają się pola winorośli, które otoczone są murkami z wulkanicznego bazaltu, chroniącymi rośliny przed oceaniczną bryzą i oddającymi ciepło nocą. Całość tworzy oryginalny krajobraz kamiennych labiryntów, wpisany na Listę UNESCO. Wizyta w Muzeum Wielorybnictwa, ukazującego dzieje azorskich polowań na te ssaki. Muzeum powstało w dawnych zakładach przetwórczych, które przestały działać po wprowadzeniu zakazu polowań na te zwierzęta w latach 80-tych XX w. Przejazd w kierunku SAO ROQUE na północnym wybrzeżu wyspy. Przystanek w CACHORRO, gdzie można podziwiać osobliwe formacje skalne powstałe po zastygnięciu lawy. Przejazd do portu. Przeprawa promowa do Horty na wyspę Faial. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do portu. Przeprawa promowa na wyspę SAO JORGE, wyspa znana jest z produkowanych tu serów queijo de Sao Jorge, których smak doceniony został nie tylko przez Portugalczyków. Wyrabia się go od lat tradycyjnymi metodami według oryginalnego przepisu. 80% wyspy pokrywają pastwiska, a doskonały smak tutejszych serów przypisuje się dobremu gatunkowi trawy oraz czystości powietrza i wody. Azory uznaje się za najczystszy ekologicznie region Europy. Ciekawostką jest, że na Azorach żyje więcej krów niż mieszkańców. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

Dzień 11
Śniadanie. Przejazd przez VELAS, stolicę wyspy. Wizyta w wytwórni serów, poznanie procesu produkcji i degustacja. Przejazd w kierunku CALHETA, niewielkiego uroczego miasteczka. Po drodze postój w punktach widokowych, gdzie będzie można podziwiać panoramę Sao Jorge. Przejazd do MANDAS, wizyta w barokowym kościółku poświęconym św. Barbarze. Przejazd w kierunku URZELINA, gdzie samotnie wznosi się wieża kościoła zalanego przez lawę w 1808 r. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 12
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę TERCEIRA. W krajobrazie wyspy oprócz geologicznych cudów jak wulkaniczne kratery oraz jaskinie, dominują osobliwe pola lawowe oraz wiecznie zielone winnice. Wyspa od wiosny do jesieni jest również sceną wielu kolorowych festiwali. Szczególnie znany jest uliczny bieg byków, organizowany na ulicach okolicznych wiosek. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień 13
Śniadanie. Przejazd na półwysep MONTE BRASIL, gdzie dumnie wznosi się krater wulkanu, który wyłonił się z morza. Z jego szczytu rozciąga się bajeczny widok na stolicę wyspy i zatokę. Na półwyspie utworzono rezerwat przyrodniczy ze względu na niezwykle bogatą roślinność. Postój w punkcie widokowym SERRA DO CUME, na wysokości 500 m n.p.m., skąd roztacza się bajeczny widok na pastwiska, pola uprawne i zatokę. Przejazd do BISCOITOS, otoczonego przez wiecznie zielone winnice. Wizyta w muzeum wina, gdzie można poznać metody produkcji verdelho, słodkiego wina, które kiedyś eksportowano głównie na dwór rosyjski. Degustacja. Czas wolny przy naturalnych basenach wulkanicznych. Przejazd do ANGRA DO HEROISMO, stolicy Terceiry, uznawanej za jedno z najpiękniejszych miast całego archipelagu. Miasto będące centrum kulturalnym Azorów zostało wpisane na Listę UNESCO. Spacer po historycznym centrum, które zachwyca oryginalną zabudową i licznymi zabytkami: XVII-wiecznymi kamieniczkami, katedrą, świątyniami, zamkami i muzeami. Wizyta w broderii – tradycyjnej pracowni hafciarskiej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 14
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Ponta Delgada na wyspie Sao Miguel. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.

Dzień 15
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i przelot do Polski.

WYDARZENIA
czerwiec– Festiwal Sao Joao (św. Jana) na wyspie Flores.
przełom czerwca i lipca - Rajd Azorów.
maj - październik – Terceira: uliczny bieg byków, organizowany na ulicach wiosek i miasteczek zwany Tourada a Corda.
sierpień - Festiwal Mare de Agosto na wyspie Santa Maria.
lipiec - Kulturalny Tydzień w Velas na wyspie Sao Jorge.
sierpień - Festa dos Baleiros (kulturalny, religijny i muzyczny festiwal opiewający morze) w Lajes na wyspie Pico.
sierpień - Semana do Mar „Tydzień Morza” w Horcie na wyspie Faial.
 
Cena zawiera
14 noclegów w hotelu***/****: 4 na wyspie Sao Miguel, 2 na wyspie Flores, 4 na wyspie Faial, 2 na wyspie Sao Jorge, 2 na wyspie Terceira, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami . wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem, obiad cozido, degustacja ananasów i likieru, degustacja wina verdelho, degustacja serów . przelot na trasie: Warszawa – Ponta Delgada – Warszawa . przeprawy promowe Faial – Pico – Faial, Faial – Sao Jorge . przejazd klimatyzowanym vanem, mini-busem lub autokarem (zależnie od liczby osób) . opieka pilota . ubezpieczenie KL i NW

Uwagi
::    Obowiązkowa opłata za 4 przeloty wewnętrzne: Sao Miguel–Flores; Flores–Faial; Sao Jorge–Terceira; Terceira–Sao Miguel: 2100 PLN.
::    Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 80 EUR.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Portugalia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej