• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Lisbon Story (wycieczka objazdowa)

Hotel Lisbon Story (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Portugalia

Atuty wycieczki: niepowtarzalna atmosfera Lizbony; magiczna Sintra.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Lisbon Story (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Lizbona • Estroil • Cascais • Sintra • Cabo da Roca • Fatima • Obidos

Interesująca, pełna wrażeń i lokalnych klimatów wycieczka do Lizbony i w jej okolice. Jedna z najmniejszych stolic europejskich zachwyca położeniem, oczarowuje niepowtarzalną atmosferą, kusi tysiącem kafejek i restauracji. W ciągu kilku znakomicie zaplanowanych dni jest okazja do wizyty w ciekawym muzeum płytek ceramicznych, podziwiania światowej klasy zabytków i nowoczesnego oceanarium. W programie także wycieczka do magicznej Sintry, która inspirowała pisarzy i wizyta na Cabo da Roca – krańcu Europy. Atrakcyjny program fakultatywny: degustacja portugalskich win, koncert fado, rejs statkiem po Tagu i wizyta w Fatimie. Wycieczka kończy się wypoczynkiem na plaży na lizbońskim wybrzeżu. A komu mało słonecznych portugalskich dni, ten może przedłużyć wakacje o tydzień w wybranym hotelu nad oceanem. Trasa w Portugalii: ok. 700 km.

1. DZIEŃ.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do FARO. Transfer do hotelu w okolicy Lizbony. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja portugalskich win w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie centrum miasta. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Wejście na mury obronne, skąd można podziwiać wspaniały widok na miasto, Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra – jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami – najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie; Panteon Narodowy, gdzie znajdują się grobowce wielkich portugalskich osobistości. Spacer po dzielnicy Bairro Alto o artystycznym charakterze, gdzie skupia się nocne życie miasta, przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejazd jedną z największych atrakcji miasta – windą Santa Justa. Spacer: kościół św. Rocha; ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Czas na kawę w słynnej Café a Brasileira. Po południu fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po Tagu wzdłuż wybrzeża Lizbony. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.
Śniadanie. Wizyta w Narodowym Muzeum Sztuki Dawnej ze wspaniałą kolekcją malarstwa, rzeźby i przedmiotów dekoracyjnych. Przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: Muzeum Powozów; klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belém: pomnik Odkryć Geograficznych, jedna z wizytówek miasta, wieża Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Czas na tradycyjne ciastko z kremem w najsłynniejszej kawiarni w całej Lizbonie: Pasteis de Belém. Przejazd na tereny Expo ’98 nazywane Parkiem Narodów. Zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): koncert fado połączony z kolacją. Fado, czyli tradycyjna portugalska pieśń będąca ważnym elementem kulturowej tożsamości, została wpisana w 2011 r. na Listę Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w Muzeum Narodowym Azulejos. Przejazd do ESTROIL słynnego nadmorskiego kurortu, następnie do CASCAIS, dawnej portowej miejscowości, która obecnie przyciąga swoim urokiem gości z całego świata. Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio Nacional – wspaniały pałac położony w sercu Starego Miasta. Zwiedzanie Quinta da Regaleira – fascynującej rezydencji otoczonej tajemniczymi ogrodami, gdzie można odnaleźć wiele masońskich symboli. Przejazd i zwiedzanie bajkowego Palácio da Pena, usytuowanego na szczycie wzgórza nad Sintrą. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt na kontynencie europejskim – CABO DA ROCA. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny – wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do Obidos i Fatimy. Przejazd do FATIMY, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po sanktuarium Najświętszej Marii Panny: plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty i Franciszka, kaplica Objawień. Przejazd do OBIDOS. Spacer po pięknym portugalskim mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6.-7. DZIEŃ.
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.
Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Faro i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: 7 noclegów: 3 w hotelu*** w Lizbonie, 4 w hotelu*** na wybrzeżu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • wycieczki komfortowym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:
    Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej: ok. 170 EUR.
    Opłaty fakultatywne: degustacja win: ok. 18 EUR; wymagane min. 20 osób; rejs statkiem po Tagu: ok. 12 EUR; wymagane min. 15 osób; koncert fado z kolacją: ok. 50 EUR; wymagane min. 20 osób; wycieczka do Fatimy: ok. 33 EUR; wymagane min. 20 osób.
    Przejazdy po centrum Lizbony środkami komunikacji miejskiej.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Portugalia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej