• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Lizbona - city break (wycieczka objazdowa)

Hotel Lizbona - city break (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Portugalia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Lizbona - city break (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Jedna z najmniejszych stolic europejskich żyje melancholijnym rytmem fado płynącym z otwartych drzwi knajpek i tęsknotą za dawną świetnością. Przytulona do siedmiu wzgórz zachwyca położeniem, oczarowuje niepowtarzalną atmosferą małego miasteczka w starym stylu, gdzie mieszkańcy żyją na luzie, a uśmiech doskonale zastępuje słowa. Na zabytkowych balkonach suszy się pranie, uliczki wiją się wśród ciemnych zaułków, Lizbończycy wypełniają ożywioną rozmową południowców tysiące kafejek i restauracji. Wymarzone miejsce na weekend i połączenie klasycznego programu zwiedzania z poznawaniem oryginalnych miejsc. W ciągu kilku dni jest okazja do wizyty w ciekawym muzeum płytek ceramicznych, podziwiania światowej klasy zabytków i nowoczesnego Oceanarium, gdzie w 7 mln litrów słonej wody żyje aż 25.000 morskich stworzeń. Atrakcyjny program fakultatywny: degustacja portugalskich win, rejs statkiem po Tagu, koncert fado połączony z kolacją i wycieczka na południową stronę miasta.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu. Wizyta w Muzeum Narodowym Azulejos, mieszczącym się w jednym z najpiękniejszych kompleksów klasztornych w Lizbonie, gdzie wystawiono najciekawsze egzemplarze oryginalnych kafli, które stały się integralną częścią architektury portugalskiej. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja portugalskich win w jednej z lokalnych restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie centrum miasta. Przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Podziwianie panoramy Lizbony z murów obronnych, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto, Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra - jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami - najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie; Panteon Narodowy, w którym znajdują się grobowce wielkich portugalskich osobistości. Spacer ulicami dzielnic: Bairro Alto, dzielnicy o artystycznym charakterze, gdzie skupia się życie nocne miasta, przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejazd jedną z największych atrakcji miasta - windą Santa Justa. Ta oryginalna, stalowa konstrukcja łączy Baixę z Chiado i wyżej usytuowanymi częściami miasta. Spacer: kościół św. Rocha; ruiny kościoła Karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Czas na kawę w słynnej Café A Brasileira. Po południu fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po Tagu wzdłuż wybrzeża Lizbony. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): koncert fado połączony z kolacją. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w Narodowym Muzeum Sztuki Dawnej ze wspaniałą kolekcją malarstwa, rzeźby oraz przedmiotów dekoracyjnych. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: muzeum powozów z okazałą kolekcją konnych powozów i karoc; klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gammy wpisany na Listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem i możliwość podziwiania Pomnika Odkryć Geograficznych, wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza jako hołd wielkim, portugalskim odkrywcom oraz Wieży Belem, jednej z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu, a dziś jest symbolem chwały i dumy narodowej. Czas na tradycyjne ciastko z kremem w najsłynniejszej kawiarni w całej Lizbonie Pasteis de Belem. Po południu fakultatywna wycieczka (za dodatkową opłatą na miejscu) na południowy brzeg Tagu, gdzie znajduje się statua Chrystusa Zbawiciela inspirowana statuą znajdującą się w Rio de Janeiro. Wjazd na poziom widokowy, aby podziwiać miasto rozciągające się na przeciwnym brzegu. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na tereny Expo '98 nazywane Parkiem Narodów. Zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie, gdzie w ogromnych akwariach zaprezentowano ekosystemy oceanów: Arktycznego, Indyjskiego, Atlantyckiego, Spokojnego. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 120 EUR, bilety komunikacji miejskiej: ok. 15 EUR.

WYDARZENIA:
luty – Festiwal Fado
listopad – Festiwal Wina

ŚWIADCZENIA:
3 noclegi w hotelu*** w centrum Lizbony; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 3 śniadania; przelot; transfer: lotnisko – hotel – lotnisko klimatyzowanym vanem, mini-busem lub autokarem (zależnie od liczby osób); opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW
 
UWAGI:
    Opłaty fakultatywne: degustacja portugalskich win: ok. 16 EUR, rejs statkiem po Tagu: ok. 18 EUR, koncert fado z kolacją: ok. 42 EUR (wymagane min. 15 osób), wycieczka na południową stronę Lizbony ok. 15 EUR (wymagane min. 20 osób).
    Przejazdy po Lizbonie środkami komunikacji miejskiej.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Portugalia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej