• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Od chwały Maurów po strzelistość katedr (zwiedzanie + wypoczynek)

Hotel Od chwały Maurów po strzelistość katedr (zwiedzanie + wypoczynek) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Portugalia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Od chwały Maurów po strzelistość katedr (zwiedzanie + wypoczynek) obejmuje:

Program wycieczki

Stolice Półwyspu Iberyjskiego: Lizbona i Madryt - andaluzyjskie: Sewilla i Kordoba - poszarpane wybrzeża Galicji i Kantabrii - winne Porto - sanktuaria w Santiago De Compostela i Fatimie - uniwersytecka Coimbra - królewska Sintra

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve i czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają kolacji w dniu 1.

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Sewilli. Zwiedzanie miasta zaczniemy od panoramicznej wizyty autokarem po portowej dzielnicy El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza (czyli najwspanialszej w Hiszpanii areny do walki z bykami), promenady Cristobal Colon, posągu Carmen, Torre del Oro (dwunastobocznej arabskiej wieży). Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana- wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda. Późnym popołudniem przejazd na nocleg w okolicach Sewilli lub Kordoby, kolacja. (Trasa ok. 200 km).
Dla chętnych rejs statkiem (ok. 16 EUR), ewentualnie wieczór flamenco (ok. 38 euro).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Kordoby. Spacerując po starówce odnosi się wrażenie jakby czas stanął w miejscu: wąskie wybrukowane uliczki, zaułki i kute bramy z żelaza, to wszystko przenosi nas w średniowiecze. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII wieku) i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Następnie przejazd do Toledo – duchowej stolicy kraju. Panorama miasta z punktu widokowego i spacer po wąskich uliczkach średniowiecznego miasta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Madrytu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 500km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Madrytu i zwiedzanie miasta, które od XVI wieku pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencję królewską (gdzie szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu), Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę otoczoną muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Muzeum Prado (między innymi prace Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana), Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa oraz Don Kichota i Sancho Pansy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 60km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Escorial, kompleksu stanowiącego w epoce imperium Filipa II stolicę polityczną Hiszpanii. Na uwagę zasługują tu panteon królewski, bazylika oraz klasztor. Następnie przejazd w kierunku Segowii. Po drodze zatrzymamy się w Dolinie Poległych– miejscu upamiętniającym ofiary okrutnej wojny domowej. W Segowii oprócz akweduktu i starego miasta zobaczymy średniowieczny Alcazar - wzniesiony na skale zamek obronny stanowiący w ówcześnie jedną z rezydencji królów kastylijskich oraz Plaza Mayor z późnogotycką katedrą. Kolacja i nocleg w okolicach Valladolid. (Trasa ok.180 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Kantabrii. Zwiedzanie tego autonomicznego regionu Hiszpanii zaczniemy od Altamiry (UNESCO), nazywanej kaplicą sykstyńską sztuki paleolitycznej –znanej przede wszystkim z prehistorycznych fresków przestawiających sylwetki zwierząt. Wizyta w Museo de Altamira. Następnie zwiedzanie Jaskini Soplao – niezwykłego świata fantazyjnych form skalnych znanego z tzw. „ekscentryków” – unikalnych nacieków rosnących we wszystkich kierunkach. Przejazd do Santander, krótki spacer po mieście. Kolacja i nocleg na wybrzeżu Kantabrii. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 7
Po śniadaniu czas wolny, zachęcamy do plażowania w jednym z nadmorskich kurortów Kantabrii. Jeśli hotel będzie znajdował się poza kurortem, to zostanie zapewniony dojazd  (rano) i powrót (po południu) na najbliższą plażę. Chętnym proponujemy wycieczką po malowniczych kurortach Kantabrii, np. Santona i Laredo (cena ok. 20 EUR/os.). Kolacja i nocleg  na wybrzeżu Kantabrii.

Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Galicji - do Santiago de Compostela.  Po drodze przejazd przez Urros de Liencres - piękna panorama wyrzeźbionych przez wodę urwisk i skał wystających z morza, będących wizytówką  wybrzeża kantabryjskiego. Krótka wizyta w San Vicente de la Barquera – uroczej miejscowości rybackiej słynącej z doskonałych ryb i owoców morza. Następnie przejazd do Oviedo - stolicy Asturii, zwiedzanie gotyckiej katedry San Salvador zwanej też Santa Ovetensis. W jednej z krypt katedry - Camara Santa spoczywa m. in. słynny Całun z Oviedo. Kolacja i nocleg Santiago de Compostela. (Trasa. 500 km).

Dzień 9
Po śniadanie zwiedzanie Santiago de Compostela, m.in.: Plaza del Obradoiro, Katedry św. Jakuba, Plaza de la Quintana. Miasto jest najbardziej znane z zespołu sakralnego, który przyciąga tysiące pielgrzymów, a przemierzana przez nich ścieżka przez Nawarrę i Galicję zyskała miano El Camino de Santiago (Drogi do Santiago).  Kolejnym punktem programu będzie Pontevedra,  zapraszamy do spaceru urokliwymi uliczkami miasta: Ponte do Burgo, bulwar Alameda, ruiny gotyckiego kościoła Santo Domingo, bazylika Santa María la Mayor. Następnie rejs statkiem po słynnych galicyjskich rias baixas – malowniczych ujściach rzek przypominających fiordy. Po południu przejazd przez Vigo i jeśli wystarczy czasu przez Baionę – kurorty Galicji, krótki spacer po starówkach tych miast. Kolacja i nocleg w okolicach Viana de Castelo lub Bragi. (Trasa ok. 320 km, bez Vigo).

Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Serce miasta stanowi Praca
de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Rejs statkiem po rzece Douro. Wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Coimbry. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie Coimbry - słynnego ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa). Przejazd do Fatimy i czas wolny w Fatimie. na wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. (Uwaga: do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje). Dla chętnych wycieczka do miasteczka Batalha, gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej od Zwycięstwa związany z Bitwą pod Aljubarrotą, która zapoczątkowała panowanie dynastii Avis w Portugalii w XIV wieku (ok. 10 EUR/os.). Kolacja i nocleg w Fatimie. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd w kierunku Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii, w programie: dzielnice Baixa i Alfama, misterna konstrukcja windy Św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedra. Następnie zapraszamy do zamku Św. Jerzego, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony, a po obejrzeniu panoramy miasta czas wolny – okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 130 km)
Dla chętnych wycieczka fakultatywna wieczór Fado. (ok.40 EUR).

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd przez słynne kurorty Wybrzeża Lizbońskiego – Estoril, Cascais z czeluścią zwaną „Usta Piekieł” oraz wzdłuż znanych plaż na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. Następnie zobaczymy Sinatrę i jej symbol – Palacio Nacional. Przejazd do Algarve, zakwaterowanie i nocleg na wybrzeżu. (trasa ok. 300 km).

Dzień 14
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub samodzielne eksplorowanie wybrzeża. Jeżeli hotel będzie poza kurortem nadmorskim to zostanie zapewniony dojazd  (rano) i powrót (po południu) na najbliższą plażę.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Faro, powrót do Polski. W przypadku porannego powrotu do Polski nie ma śniadania.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje: 1- 2- 3 osobowe, (przy czym 3- osobowe to z reguły pokój 2- osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i WC, często z telefonem i radiem i klimatyzacją.
Do dyspozycji gości: na miejscu w hotelu restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje.

Cena obejmuje
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje
biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwku dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. 215 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki fakultatywne (ceny podane są w programie imprezy).

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Portugalia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej