• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Portugalia odkrywców + Playamarina Spa (zwiedzanie + wypoczynek) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Portugalia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Portugalia odkrywców + Playamarina Spa (zwiedzanie + wypoczynek) obejmuje:

Program wycieczki
Faro - Lizbona – Fatima - Coimbra - Aveiro – Porto – Santiago de Compostela – Guimaraes – Bom Jesus – Braga - Barcelos – Batalha – Nazare – Alcobaca - Faro

Długość objazdu – ok. 1708 km.
Faro – Lizbona ok. 280 km; Lizbona – Fatima ok. 130 km; Fatima – Coimbra ok. 85 km; Coimbra – Aveiro ok. 60 km; Aveiro – Braga ok. 130 km; Braga - Santiago de Compostela ok. 190 km; Braga – Guimaraes ok. 25 km; Guimaraes – Bom Jesus ok. 20 km; Bom Jesus – Braga ok. 8 km; Braga – Barcelos ok. 25 km; Barcelos – Batalha ok. 260 km; Batalha – Nazare ok. 45 km; Nazare – Alcobaca ok. 15 km; Alcobaca – Faro ok. 385 km.

1.dzień (lub 8. dzień)
Zbiórka na lotnisku w hali odlotów, wylot do Portugalii. Powitanie na lotnisku w Faro. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. dzień (lub 9. dzień)
Śniadanie. Przejazd w kierunku Lizbony, stolicy Portugalii. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od dzielnicy Belem wraz z wieżą Belem. Będziemy podziwiać pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony dla uczczenia 500. rocznicy śmierci Henryka Żeglarza. Pomnik powstał w 1960 roku na kształt karaweli. Na jej dziobie jest postać Vasco da Gamy, a towarzyszy mu Luis de Camoes oraz inni portugalscy bohaterowie. Następnie zwiedzimy kościół i klasztor Hieronimitów, perłę stylu manuelińskiego. Krużganki klasztorne należą do najpiękniejszych w całej Portugalii. Na szczególną uwagę zasługuje ogromna liczba zdobień obrazujących m.in. karawele, liny, kotwice, wodorosty i korale. W drodze do kolejnego obiektu zatrzymamy się na chwilę w Parku Edwarda VII, a następnie udamy się na zwiedzanie katedry lizbońskiej, wzniesionej w XII wieku przez pierwszego króla Portugalii, Alfonsa I Zdobywcę. Władca ten odbił Maurom Lizbonę i następnie uczynił z niej stolicę państwa. Zwiedzimy zamek Św. Jerzego, znajdujący się na jednym z siedmiu wzgórz miasta, z którego roztacza się niezwykły widok na całą Lizbonę i rzekę Tag. Zejdziemy wąskimi uliczkami Alfamy – najstarszej dzielnicy miasta. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, ew. kolacja, nocleg.

3. dzień (lub 10. dzień)
Po śniadaniu istnieje możliwość uczestniczenia we mszy świętej w sanktuarium objawień w Fatimie. Po nabożeństwie obejrzymy ekspozycję Światło i Pokój. Przejazd do miejscowości Coimbra – głównego ośrodka naukowego w Portugalii. Zwiedzimy starą część uniwersytetu w Coimbrze, w tym Aulę Wielką Uniwersytetu, kaplicę św. Michała i bibliotekę Joanina. Przespacerujemy się po starym mieście, obejrzymy katedrę, a w czasie wolnym będzie możliwość indywidualnego wejścia do kościoła św. Krzyża. Przejazd do miasteczka Aveiro, często zwanego portugalską Wenecją. Spacer po mieście i czas wolny. Przejazd do Bragi, zakwaterowanie, ew. kolacja, nocleg.

4. dzień (lub 11. dzień)
Śniadanie. Udamy się do malowniczego Porto. Przejazd aleją Boavista nad ocean i rzekę Douro. Następne zobaczymy romańską katedrę w Porto o wysokich i potężnych murach, sprawiającą nieco mroczne wrażenie, wzniesioną w XII i XIII wieku jako budowla o charakterze obronnym. Spacer po mieście poprowadzi nas między innymi na targ Bolhao oraz ulicę św. Katarzyny. Po południu zwiedzanie Palacio da Bolsa i kościoła św. Franciszka z wnętrzem obrazującym niezwykły przepych doby rokoko. Dla chętnych istnieje możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem po rzece Douro. Wieczorem wizyta w sławnych winiarniach Porto – Vila Nova da Gaia, gdzie uczestniczyć będziemy w degustacji wyśmienitych trunków. Przejazd do hotelu, ew. kolacja, nocleg.

5. dzień (lub 12. dzień)
Śniadanie. Przejazd na terytorium Hiszpanii do znanego średniowiecznego ośrodka kultu Santiago de Compostela. Wspólne zwiedzanie wspaniałej romańskiej katedry, miejsca spoczynku św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów. Znakiem rozpoznawczym celu podróży dla pielgrzymów jest charakterystyczna muszla. Przejazd do hotelu, ew. kolacja, nocleg.

6. dzień (lub 13. dzień)
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Guimaraes, współczesnego miasta wpisanego w 2001 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze średniowiecznym zamkiem i pałacem Braganców. Zwiedzimy tamtejsze muzeum oraz udamy się do zamku pierwszego króla Portugalii, Alfonsa Henryka. Czas wolny. Przejazd do Sanktuarium Dobrego Jezusa z Gór (Bom Jesus de Monte), gdzie przespacerujemy się po ciekawie zaprojektowanej kalwarii. Ten symbol Portugalii wraz z gigantycznymi schodami prowadzącymi do świątyni symbolizuje duchową wędrówkę do nieba. Nieopodal, w jednym z najstarszych miast w Portugalii, Bradze, podziwiać będziemy miejscową katedrę rzymskokatolicką, wzniesioną w 1070 roku po zakończeniu rekonkwisty. Renesansowo – barokowa konstrukcja jest głównym ośrodkiem katolicyzmu z Portugalii. Przejazd do Barcelos. Przejazd do hotelu, ew. kolacja, nocleg.

7. dzień (lub 14. dzień)
Śniadanie i przejazd do miejscowości Batalha, w której zwiedzimy wspaniały gotycki kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, wpisany w 1983 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obok znajduje się dawny klasztor dominikański, uznawany za doskonały przykład połączenia architektury angielskiego gotyku i elementów stylu manuelińskiego. W dalszej części dnia skierujemy się do Nazare, urokliwej rybackiej wioski, gdzie w Sitio de Nazare z punktu widokowego podziwiać będziemy piękne plaże i zatokę. W dalszej części dnia pojedziemy do miejscowości Alcobaca, aby zobaczyć największy kościół w Portugalii, Mosteiro de Santa Maria. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, ew. kolacja, nocleg.

8. dzień (lub 15. dzień)
Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi. Dla osób kontynuujących wakacje: transfer do wybranego hotelu. Pobyt na wybrzeżu Algarve w Portugalii lub Costa de la Luz w Hiszpanii. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych płatnych u rezydenta. Dla osób kończących wakacje: transfer na lotnisko w Faro, wylot do Polski.

Dodatkowe informacje
1. Uczestnicy imprez lotniczych proszeni są o potwierdzenie godzin zbiórki nie wcześniej niż na 2 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamiennie i jest uzależniona od Organizatora. Wyjątek stanowią klienci, którzy wykupili gwarancję pierwszego objazdu.
3. Orientacyjna cena obowiązkowego pakietu zwiedzania to: bilety wstępu ok. 75€; przewodnicy lokalni ok. 55€; napiwki ok. 10€.
4. W trosce o wygodę i zadowolenie Klientów, napiwki zbierane są przez pilota/rezydenta i całościowo przekazywane do kontrahenta, celem rozdzielenia do poszczególnych osób z obsługi.
5. Obowiązkowy pakiet zwiedzania dla imprez objazdowych może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy. Każdy klient kwituję wpłatę złożeniem podpisu na formularzu rozliczeniowym.
6. Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania i imprezy fakultatywne następuje na miejscu, nie zaś po powrocie do kraju. Na koniec imprezy klient kwituje rozliczenie ponownie podpisem na formularzu. 7. Napoje do 6 obiadokolacji podczas objazdu są dodatkowo płatne.
7. Od dnia 1 maja 2004 roku obywatele Rzeczypospolitej Polskiej - zarówno dorośli jak i małoletni - mogą przekraczać granice państw UE nie tylko na podstawie paszportu, ale również na podstawie dowodu osobistego.
8. W niektórych obiektach na terenie Portugalii zniżki mogą uzyskać dzieci, studenci i seniorzy. Do zniżek upoważniają odpowiednie aktualne dokumenty.
9. Podczas imprezy objazdowej możliwe są wczesne pobudki, spowodowane znacznymi odległościami między zwiedzanymi miejscowościami.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Portugalia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej