• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Portugalia (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Portugalia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Portugalia (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Lizbona – Obidos – Alcobaca – Nazare – Batalha – Coimbra – Aveiro – Braga – Guimaraes – Santiago de Compostela – Porto – Lizbona

1. dzień
Przygoda z Portugalią rozpoczyna się na lotnisku, w hali odlotów, przy stanowisku odpraw. Po przylocie do Lizbony i powitaniu na lotnisku, nastąpi zakwaterowanie w hotelu w okolicach Lizbony.

2. dzień
Śniadanie i wykwaterowanie. Dzień przeznaczony na zwiedzanie Lizbony: spacer wąskimi, krętymi i stromymi uliczkami najstarszej dzielnicy – Alfamy, zwiedzanie ruin zamku świętego Jerzego (Castelo de São Jorge), podziwianie wystawnego Klasztoru Hieronimitów oraz Wieży Belem strzegącej wejścia do portu. Następnie przejazd do Fatimy i wizyta w Sanktuarium i Kaplicy Objawień.

3. dzień
Po śniadaniu zwiedzanie środkowej części Portugalii. Zaczniemy od Obidos, miasteczka otoczonego średniowiecznymi murami i zabudowanego białymi domkami, między którymi ciągną się wąskie, kręte uliczki tworzące niezapomniany klimat. Dalej wyruszymy do Alcobaca, żeby zobaczyć największy kościół w Portugalii – Mosteiro de Santa Maria. Popołudnie zastanie nas w Nazare – urokliwej rybackiej wiosce ze wspaniałymi plażami w zatoce, a stamtąd przejedziemy do opactwa Santa Maria da Vitoria w Bathala, aby podziwiać arcydzieła portugalskiego gotyku. Po pełnym wrażeń dniu – powrót do hotelu i nocleg.

4. dzień
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu skierujemy się do dwóch ciekawych ośrodków: Coimbra i Aveiro. Coimbra to główny ośrodek naukowy w Portugalii, z pięćsetletnim uniwersytetem. Zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszej uczelni, a następnie przeniesiemy się na zachodni brzeg rzeki Mondego, aby zobaczyć Klasztor św. Klary. Po południu przejazd do położonego nad malownicza laguną Aveiro, tak zwanej Wenecji Portugalskiej. Zwiedzanie zakończymy przejazdem i kolacją w hotelu w okolicach Porto/Guimaraes.

5. dzień
Śniadanie i przejazd do najbardziej zielonego zakątka Portugalii – Minho. Pierwszy przystanek zrobimy w Barcelos, skąd wywodzi się symbol państwa – kogut. Kolejny przystanek to Braga – kościelna stolica Portugalii. Będąc w Bradze, nie można ominąć najpiękniejszego sanktuarium – Bom Jesus de Monte, do którego prowadzą ciekawie zaprojektowane schody. Ostatni przystanek to Guimaraes – współczesne miasto, które pielęgnuje stare tradycje, dbając o średniowieczny zamek i pałac Braganców i utrzymując wygląd starówki jak sprzed kilkuset lat. Zapewne dlatego urzędnicy uznali w 2001 roku, że Guimaraes należy wpisać na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

6. dzień
Po śniadaniu przejazd do Hiszpanii i zwiedzanie Santiago de Compostela – znanego od średniowiecza ośrodka kultu i celu pielgrzymek. Część czasu poświęconego na Santiago de Copostela pozostawiamy do dyspozycji zwiedzających. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

7. dzień
Po śniadaniu przejazd do Porto – drugiego co do wielkości miasta w Portugalii i zwiedzanie: • Kościoła św. Franciszka, którego wnętrze obrazuje niewiarygodny przepych doby rokoko, • Kościoła Kleryków – pierwszej w Portugalii świątyni, wzniesionej na planie owalu, • Dzielnicy Ribeira, odpowiednika lizbońskiej Alfamy, dzielnicy pełnej średniowiecznych uliczek i domów z czerwoną dachówką, • zabytkowego dworca kolejowego Sao Bento, • Katedry Se powstałej w XII i XIII wieku jako budowla romańska o przeznaczeniu obronnym. Popołudnie spędzimy na przedmieściach Porto, w Villa Nova de Gaia, degustując wino Porto. Po długiej acz smacznej wyprawie do Porto, powrót do hotelu na nocleg.

8. dzień
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski

Uwaga!
Uwaga! Uczestnicy imprez lotniczych proszeni są o potwierdzenie godziny zbiórki najwcześniej na 3 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.Dodatkowo płatne w trakcie imprezy: bilety wstępu ok. 75 EURO, przewodnik lokalny ok. 45 EURO, napiwki ok. 5 EURO Możliwość dokupienia 6 obiadokolacji serwowanych w hotelach podczas objazdu w godzinach wieczornych. 1.Zakwaterowanie uzależnione jest od godzin przylotu. 2.Możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej do Tomaru ok.38 euro.

Długość objazdu:
Lizbona-Fatima 52 km., Fatima-Obidos 95 km., Obidos-Alcobaca 40 km., Alcobaca-Nazare 13 km., Nazare-Bathala 22 km., Bathala- Coimbra 71 km., Coimbra-Aveiro 60 km., Aveiro-Porto 57 km./Guimares 124 km., Porto/Guimares-Baecelos 76 km./41 km., Barcelos- Braga 24 km., Braga-Guimares 25 km., Guimares-Santiago de Compostella 270 km., Santiago de Compostella-Fatima 418 km. Łączna trasa objzdu 1200 km.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Portugalia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej