• oferty last minute 10 touroperatorów

Hotel Portugalia znana i nieznana (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Portugalia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Portugalia znana i nieznana (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Warszawa - Faro - Fatima - Tomar - Conimbriga - Coimbra - Batalha -Alcobaca - Obidos - Lizbona - Sintra - Queluz - Evora - Faro - Warszawa

Dzień 1
Zbiórka w Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie w hali odlotów. Przelot do Faro. Przejazd do hotelu w Algarve. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd do Fatimy - jednego z najważniejszych centrów kultu maryjnego na świecie, celu licznych pielgrzymek. Po południu czas wolny przeznaczony na indywidualne zwiedzanie sanktuarium (bazylika, Kaplica Objawień). Nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Coimbry - jednego z najstarszych miast uniwersyteckich w Europie, które do dziś zachowało swoje wielowiekowe tradycje centrum akademickiego: czarne peleryny studentów, liryczne tony fado, zwyczaj palenia wstążek. Po drodze wizyta w Tomar - zwiedzanie Klasztoru Cristo z XII-XVI w. (na liście zabytków UNESCO) ze słynnym oknem manuelińskim oraz w Conimbriga - zwiedzanie największych w Portugalii ruin rzymskich. Po przyjeździe do Coimbry zwiedzanie Uniwersytetu. Nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Batalha - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Victoria z XIV-XVI w. uważanego za arcydzieło portugalskiego gotyku (na liście zabytków UNESCO) z Kaplicą Fundatorów, ze wspaniałymi witrażami. Przejazd do Alcobaca - zwiedzanie monumentalnego opactwa Cystersów Santa Maria ufundowanego w 1152 r. (na liście zabytków UNESCO) z grobowcem króla Pedro I. Przejazd do Obidos - niewielkiego miasteczka z białymi domami obrośniętymi kolorowymi bouganvillami, otoczonego wysokimi, średniowiecznymi murami. Przejazd do Lizbony. Nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu czas wolny. Po południu zwiedzanie Lizbony, m.in. Klasztor Hieronimitów - arcydzieło architektury manuelińskiej (na liście zabytków UNESCO), wieża Belem, średniowieczna dzielnica Alfama, wzgórze pałacowe Sao Jorge. Wieczorem fakultatywnie kolacja z "Fado Show" - koncert typowych portugalskich pieśni przepełnionych melancholią i tęsknotą (cena ok. 60 EUR). Nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie wybrzeża w okolicach Lizbony. Wizyta w Sintra gdzie mieści się Pałac Królewski słynacy z pięknych malowideł oraz dwóch ogromnych, stożkowych kominów, stanowiących symbol miasteczka; wraz z pobliskim pasmem górskim stanowi pejzaż uznany przez UNESCO za park krajobrazowy. Wizyta w Queluz - w pałacu będącym w XVIII w. letnią rezydencją królów portugalskich; otoczenie pałacu stanowią piękne ogrody z licznymi fontannami i rzeźbami, a wewnątrz znaleźć można bogate kolekcje mebli, malarstwa, kafelków oraz sztuki dekoracyjnej. Powrót do Lizbony. Nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do Algarve. Po drodze wizyta w Evora - mieście-muzeum pochodzenia rzymskiego. Przyjazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Faro. Odlot do Warszawy.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Portugalia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej