• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Szlakiem Wielkich Odkrywców (wycieczka objazdowa)

Hotel Szlakiem Wielkich Odkrywców (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Portugalia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Szlakiem Wielkich Odkrywców (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

LIZBONA-SINTRA-CABO DA ROCA-ALCOBACA-TOMAR-COIMBRA-PORTO-CAIS DE REGUA-SALAMANKA-CASERES-HUELVA-PALOS DE LA FROTERA-DLA CHĘTNYCH DODATKOWY TYDZIEŃ W ALGARVE LUB COSTA DE LA LUZ

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu.
Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve i czas wolny. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii.W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów (wpisany na listę UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawną potęgę kolonialnej Portugalii. Następnie przejazd do centrum i spacer uliczkami 3 najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy, Bairro Alto i Alfamy: Praca Rossio, Praca de Commercio, będzie można podziwiać misterną konstrukcję windy św. Justyny. Kolejnym punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Na zakończenie zwiedzania przejedziemy na nietypowy punkt widokowy. W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Kolacja i nocleg w okolicach Lizbony (Trasa ok. 280 km). Dla chętnych Lizbona Nocą z koncertem muzyki Fado (ok.40 EUR).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Sintry i zwiedzanie Palacio Pena-symbolu Sintry, następnie zobaczymy Cabo da Roca - najdalej wysunięty za zachód punkt Europy. Przejazd do Alcobaca gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Po wizycie w opactwie przejazd do Tomar. Miasto słynie z zespołu klasztornego Convento de Cristo-portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego będącego wzorcowym przykładem sztuki manuelińskiej. Klasztor w roku 1983 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Samo miasto zbudowane jest na planie szachownicy po dwóch stronach rzeki Nabao. Następnie podróż w kierunku Coimbry. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Coimbry (Trasa ok. 330 km).

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Coimbra - ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie. Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win oraz miejsce urodzenia jednego z najwiekszych portugalskich zeglarzy – Henryka Zeglarza. Serce miasta stanowi Praca de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, w którym urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira – najbardziej gwarne miejsce w Porto, wpisane na listę UNESCO. Wizyta w winiarni, w której zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków.Kolacja i nocleg w okolicach Porto (Trasa ok.150 km). Dla chętnych wycieczka Zachód Słońca na Duoro, gdzie z łodzi podziwiać możemy wspaniałą panoramę miasta o zachodzie słońca (ok. 10 EUR)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Cais de Regua gdzie rozpoczniemy rejs po  DOURO – w kierunku najwspanialszych winnic regionu.W czasie rejsu podziwiać będziemy dziewicze tereny z najlepszymi bodegami w kraju , skąd pochodzą najlepsze grona wykorzystywane w produkcji narodowego trunku jakim jest Porto. Poznamy historię, regiony, legendy dotyczące najlepszych roczników a  także podegustujemy najbardziej znane rodzaje Porto. W czasie rejsu (ok. 3 godziny) na statku podawane są lokalne przekąski. Po dopłynięciu do portu udamy się w drogę do Salamanki. Kolacja i nocleg w okolicach Salamanki (Trasa ok.350 km).

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Salamanki – stolicy wiedzy, miasta z piaskowca w kolorze miodu – zobaczymy Uniwersytet, Plaza de Anaya, Nową i Starą Katedrę, Patio de las Escuelas, Casa de las Conchas z fasadą wykonaną z ponad 400 muszli, Plaza Mayor – przez wielu uważany za najwspanialszy rynek główny w Hiszpanii, fasady Convento de las Duenas. Następnie przejazd do Caseres – najwspanialszego miasta średniowiecznych rycerzy, zobaczymy między innymi Barrio Monumental ,zespół ok.40 zabytków wpisany na światową listę UNESCO. Kolacja i nocleg w okolicach Caseres (Trasa ok. 220 km).

Dzień 7
Po śniadaniu udamy się w drogę do Huelva , spacer po mieście a następnie przejazd do Palos de la Frontera, gdzie w swoją pierwszą wyprawę do Nowego Świata udał się Krzysztof Kolumb. Odwiedzimy między innymi muzeum poświecone tej wyprawie, posiadające repliki trzech karawel które brały udział w podróży Kolumba oraz replikę pierwszej karaibskiej wyspy odkrytej przez podróżników. Podróżując dalej śladami odkrywców dotrzemy do La Rabida – klasztoru franciszkanów, gdzie Kolumb prosił o schronienie dla swojego syna a także sam modlił się przed wyprawą przy figurce Virgen de los Milagros. Nastepnie przejazd w okolice  Faro .Kolacja i nocleg (Trasa ok. 450 km).

Dzień 8
Klienci powracający do Polski – wymeldowanie, czas wolny, podróż na lotnisko
w Faro.
Klienci pozostający na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz – po śniadaniu wymeldowanie, czas wolny. Po południu podróż do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Cena zawiera
przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie zawiera
biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide - ok. EUR. 150 Euro. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki fakultatywne (ceny podane są w programie imprezy).

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Portugalia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej