• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne (wycieczka objazdowa)

Hotel Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Rumunia

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Rumunia - szlakiem hrabiego Drakuli nad Morze Czarne (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki

Tajemnicza Transylwania • Most Kłamców w Sybinie • zamek Vlada Palownika • Targoviste - Florencja Drakuli • zamek Peles • Bukareszt • Sighisoara - miejsce narodzin Drakuli • odpoczynek nad Morzem Czarnym

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 670 km)

Dzień 2
Około południa przyjazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warną. W centrum założenia miasta znajduje się cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić), słynne Muzeum Brukhentala. Przejazd na nocleg w hotelu w Sybinie lub okolicach. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna).  (Trasa ok. 100 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd przez malowniczy wąwóz wzdłuż rzeki Olt w kierunku monastyru Cozia, gdzie obejrzymy bogato zdobioną cerkiew z dobrze zachowanymi freskami z XIV wieku, w której pochowany jest Mircza Stary – dziadek Wlada Palownika. Następnie udamy się do Curtea de Arges, letniej siedziby hospodarów wołoskich, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidraru, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii - Moldovenau. Jadąc droga zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wzięta do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, z racji podobieństwa eklektycznej zabudowy i szerokich bulwarów często nazywanego „Paryżem Bałkanów”. Udamy się na Wzgórze Patriarchalne z Cerkwia i Pałacem Patriarchalnym, a także na stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu hospodarskiego i słynną ulicą Lipscani. Nocleg w hotelu w okolicach Bukaresztu. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna) (Trasa ok. 380 km)

Dzień 4
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy. W programie między innymi: Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu (według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy budynek na świecie i największy budynek administracyjny świata - przykład megalomanii Ceausescu). Przejazd największymi bulwarami miasta. Następnie udamy się do Konstancy – centrum turystycznego nad Morzem Czarnym. Nocleg w hotelu w Konstancy lub Mamai. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 240 km).

Dzień 5
Czas na plażowanie nad Morzem Czarnym, a także wspólne zwiedzanie położonego na cyplu konstanckiego starego miasta. Charakteryzuje je rzadka, orientalna mieszanka stylów, gdzie na jednej ulicy, tuż obok siebie, znajdziemy świątynie trzech religii: rzymsko-katolicki kościół, prawosławną cerkiew, żydowską synagogę i muzułmański meczet.  Spacer nadmorską promenadą z urzekającym widokiem na port. Powrót na nocleg w Konstancy lub Mamai. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna).

Dzień 6
Czas na plażowanie i wycieczki fakultatywne (dla chętnych):
• rejs po Delcie Dunaju - Rezerwacie Biosfery na Liście UNESCO - możliwe tylko w niektórych terminach (dodatkowo płatne, koszt ok. 40 EUR/os.). Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wlad Palownik zwany Drakulą. Szczególnie na uwagę zasługuje „Wieża Zachodzącego Słońca” uznawana za symbol kompleksu. Zobaczymy również ciekawą część miasta z zachowanymi gdzieniegdzie interesującymi domami w stylu neobrynkowiańskim. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Predeal. Wieczorem dla chętnych wyjazd na tradycyjną kolację rumuńską (dodatkowo płatne, cena ok. 25 EUR/os.).  (Trasa ok. 390 km) Uwaga: w tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie „Perły Karpat” – Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor (oglądany z zewnątrz), zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako „Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Dzień zakończymy w Braszowie, gdzie zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. U stóp wzgórza zobaczymy dawne umocnienia miasta. Nocleg w hotelu w okolicy Predeal. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 140 km)

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzimy tradycyjną wieś saskich osadników Harman, w której przeniesiemy się w klimat architektury obronnej XIX wieku. Podziwiać w niej będziemy jedyny w swoim rodzaju warowny kościół zbudowany dla ochrony przed wrogimi najazdami. Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. W czasie wolnym warto w nim przede wszystkim zobaczyć: Wieżę Zegarową z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycję poświęconą Drakuli; dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad - Drakula lub zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche. W czasie wolnym dla chętnych poczęstunek transylwański (dodatkowo płatny, koszt ok. 20 EUR). Po południu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. (Trasa ok. 530 km)

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach południowych (Katowice ok. 13:00). (Trasa ok. 640 km)

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie na objeździe
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem.
Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Do dyspozycji gości: na miejscu restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub za dopłatą obiadokolacje (6).
Kategoria lokalna: ***

Cena obejmuje
przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania za dopłatą 6 obiadokolacji (bez kolacji w 7 dniu imprezy), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 95 EUR; imprez fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 25 EUR/os,, poczęstunek transylwański ok. 20 EUR/os; dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Rumunia

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej