• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Pomarańcze i Mandarynki (wycieczka objazdowa)

Hotel Pomarańcze i Mandarynki (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Atuty wycieczki: najważniejsze zabytki wyspy; pobyt na Etnie; dzień wolny w Palermo.

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Pomarańcze i Mandarynki (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
PALERMO - MONREALE - SEGESTA - ERICE - MARSALA - CALTABELLOTTA - AGRYGENT - NOTO - SYRAKUZY - ETNA - TAORMINA - PIAZZA ARMERINA - ENNA

Klasyczna trasa po Sycylii, fascynującej egzotyką, bogactwem zabytków i fantastycznymi krajobrazami, które stały się natchnieniem dla wielu artystów. Wyspa mitów i legend ze wspaniałymi zabytkami z czasów antycznych to mozaika kultur i narodów, które uczyniły ją tak ekscytującą. Bardzo popularny program, od lat cieszący się dobrymi opiniami wśród turystów. Profesjonalni piloci, intensywny, lecz nie męczący program zwiedzania, zakwaterowanie w dobrej klasy hotelach to gwarancja udanego wyjazdu. Warto przedłużyć sycylijskie wakacje o dodatkowy tydzień pobytu w wybranym hotelu z bogatej oferty wczasowej. Łączna trasa na Sycylii: ok. 1150 km.

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Przelot na Sycylię. Transfer do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie PALERMO, stolicy Sycylii; przepięknie położonej u stóp wzgórza Monte Pellegrino, egzotycznej mieszanki kultury europejskiej i orientalnej. W architekturze Palermo widać wpływy arabskie, normańskie, barokowe i secesyjne. Zwiedzanie: katedra, najsłynniejsze fontanny Palermo, Piazza Bellini z interesującymi zabytkami normańsko-saraceńskimi. Przejazd do MONREALE. Zwiedzanie katedry ze wspaniałymi mozaikami - najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej. Powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SEGESTY i zwiedzanie rewelacyjnie zachowanej świątyni z V w. p.n.e. Następnie wizyta w przepięknym ERICE. Stare miasto usytuowane na szczycie wzgórza (Monte San Giuliano - 752 m n.p.m.) oczarowuje stromymi, wąskimi uliczkami i tajemniczymi zaułkami. Dalej przejazd malowniczą drogą, przy której znajdują się charakterystyczne saliny, do słynącej ze znakomitych słodkich win MARSALI. Wizyta w jednej z najsłynniejszych winiarni i degustacja. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do CALTABELLOTTA, miasteczka o początkach arabskich, położonego na wzgórzu (949 m n.p.m.), na uboczu turystycznych szlaków. Zachwycić się tu można pięknymi widokami i niepowtarzalną atmosferą minionych czasów. Przejazd do AGRYGENTU. Zwiedzanie Doliny Świątyń, jednego z najważniejszych miejsc archeologicznych w basenie Morza Śródziemnego. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do NOTO. Spacer po mieście słynnym ze wspaniałej barokowej architektury pałaców i kościołów: Porta Reale, kościół San Francesco, rynek o doskonałych proporcjach z Chiesa Madre i imponującymi pałacami. Przejazd do SYRAKUZ. Zwiedzanie: stare miasto z Piazza del Duomo, Źródło Aretuzy, teatr grecki ze wspaniałym widokiem na morze, Latomia del Paradiso z grotą zwaną Uchem Dionizosa. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na ETNĘ i do Taorminy. Dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy (3340 m n.p.m.). Przejazd autokarem do parkingu na wysokości 1800 m n.p.m. Fakultatywnie: wjazd jeepem do wysokości głównego krateru (za dodatkową opłatą). Przejazd do TAORMINY. Zwiedzanie Teatro Greco, malowniczo położonych ruin antycznego teatru. Spacer po Corso Umberto do Piazza IX Aprile z tarasem widokowym na Etnę i zatokę. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do PIAZZA ARMERINA i wizyta w słynnej rzymskiej willi o powierzchni ok. 3500 m², gdzie w ponad 40 pomieszczeniach (w tym toaletach!) zachowały się wspaniałe mozaikowe posadzki o unikalnej tematyce i jakości wykonania. Najsłynniejszą mozaiką są tzw. dziewczęta w bikini. Przejazd do ENNY - średniowiecznego miasta zwanego pępkiem Sycylii, położonego na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Spacer po urokliwej starówce z Castello di Lombardia i katedrą. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do Polski. Możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w wybranym hotelu na Sycylii.

WYDARZENIA:
3 - 6 sierpnia - Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Trapani.

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w dobrej klasy hotelach***: 3 w Palermo, 1 w okolicy Mazara del Vallo/Siacca, 1 w okolicy Syracuse, 2 w okolicy Acireale; 2-, 3-os. pokoje (klimatyzacja, telewizor) z łazienkami; wyżywienie: śniadania (bufet) i obiadokolacje zgodnie z programem; opieka pilota; przelot: Warszawa - Palermo/Catania - Warszawa; przejazd klimatyzowanym autokarem; ubezpieczenie KL i NW Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, inne opłaty: ok. 130 EUR.

UWAGI:
    Opłaty fakultatywne: przejazd do głównego krateru na Etnie: ok. 55 EUR.
    Pilot nie oprowadza po teatrach greckich w Syrakuzach i Taorminie.
    Kolacja zaplanowana na pierwszy dzień może odbyć się w dniu ósmym (uzależnione od rozkładu lotów).
    Wcześniejszy transfer do wybranego hotelu (płatne na miejscu): 35 EUR; wymagane min. 4 osoby. W przypadku wcześniejszego transferu przepada ostatnia kolacja z programu wycieczki.

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej