• oferty last minute 10 touroperatorów
Hotel Tutta Italia (wycieczka objazdowa)

Hotel Tutta Italia (wycieczka objazdowa) - opinie, oferta, cena

Wycieczki objazdowe - Włochy

Zobacz kalendarz najniższych cen i sprawdź ceny dla tej oferty.

Oferta hotelu Tutta Italia (wycieczka objazdowa) obejmuje:

Program wycieczki
Rzym i Watykan - Neapol, Pompeje i Wezuwiusz - Monte Cassino - Malownicza wyspa Capri - Toskańskie perełki: Florencja i Siena - Romantyczna Werona i Wenecja - Monumentalny Mediolan - Tajemnicze południe: Bari i Alberobello - Wypoczynek w Rimini

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie. Wylot na Kalabrię. Przylot na lotnisko w Reggio di Calabria. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Cosenza.

Dzień 2
Przejazd w okolice Neapolu. Wjazd na wysokość ok.1000 m na Wezuwiusza - „uśpiony” wulkan górujący nad Zatoką Neapolitańską. Możliwość dojścia pieszo do wygasłego krateru, skąd roztacza się przepiękna panorama na całą okolicę. Zwiedzanie Pompei - miasta, które do tej pory żyje w cieniu złowrogiego Wezuwiusza. Wulkan wszak przyczynił się do zniszczenia miasta w 79 r n.e. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać wygląd rzymskiego miasta. Będzie również możliwość podziwiania panoramy Wezuwiusza. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Sorrento.

Dzień 3
Po śniadaniu przeprawa promowa na Capri - ulubione miejsce wypoczynku zarówno bogaczy, jak i wszystkich Włochów. Rozgłos zdobyła już w starożytności dzięki cesarzowi Tyberiuszowi, a w czasach późniejszych dzięki poetom, pisarzom i malarzom. pełnego życia Wyspa pełna jest urokliwych uliczek pełnych kramów i sklepów z śródziemnomorskimi specjałami. Rejs wzdłuż najładniejszego wybrzeża wyspy. Czas na plażowanie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd od Neapolu, nieoficjalnej stolicy całego włoskiego południa. Zwiedzanie Galerii Umberta I, Piazza del Plebiscito z pałacem królewskim, teatru San Carlo oraz wspaniałego średniowiecznego zamku Castel Nuovo. Przejazd do Monte Cassino - miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu. Zwiedzanie polskiego cmentarza i opactwa benedyktynów. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Możliwość uczestniczenia w Audiencji Generalnej (tylko jeśli Ojciec Święty jest w Watykanie). Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i Grot Watykańskich z grobowcami papieży (możliwość odwiedzenia grobu Ojca Świętego Jana Pawła II) oraz najciekawszych i najbardziej znanych zabytków Rzymu czasów baroku, m.in.: Fontanny di Trevi, Placu, Schodów Hiszpańskich i placu Navona. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Rzymu antycznego, m.in.: Kolosseum (mieszczącego 90 tyś ludzi, odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów, bitwy morskie), Forum Romanum (centrum politycznego i towarzyskiego starożytnego Rzymu), Kapitolu oraz najciekawszych i najbardziej znanych zabytków Rzymu czasów baroku, m.in.: Fontanny di Trevi, Placu i Schodów Hiszpańskich (miejsce m.in. corocznych pokazów mody). Wczesnym popołudniem przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Florencji.

Dzień 7
Przejazd do Sieny, średniowiecznego miasta znanego ze słynnego na całym świecie wyścigu konnego - palio. Zwiedzanie głównego placu Il Campo, który swój charakterystyczny kształt muszli zachował do dziś oraz gotyckiej katedry z przepięknymi marmurowymi posadzkami. Zwiedzanie Florencji - stolicy Toskanii wraz z Kościołem św. Krzyża ze wspaniale zachowanymi freskami z XIV w oraz grobowcami najsłynniejszych obywateli miasta (m.in.: Michała Anioła), Katedrą z ogromną, ośmiokątną kopułą Brunelleschiego, plac miejski La Signoria oraz najsłynniejszy most miasta Ponte Vecchio. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8
Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie stolicy Lombardii - miasta uznawanego za centrum mody i biznesu, nazywanego europejskim Nowym Jorkiem. Zwiedzanie niezwykłej, bogato zdobionej, budowanej przez 500-lat największej na świecie gotyckiej katedry. Przejazd w okolice Werony, nocleg.

Dzień 9
Zwiedzanie Werony - monumentalnego rzymskiego amfiteatru - Areny i słynnego domu z balkonem Julii. Przejazd do Wenecji - zwiedzanie miasta pełnego kanałów ze wspaniałą Bazyliką św. Marka i plątaniną malowniczych zaułków. Przejazd na nocleg w okolice Wenecji.

Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Rimini. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na wypoczynek, plażowanie i korzystanie z atrakcji kurortu.

Dzień 11
Wypoczynek w Rimini.

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd wzdłuż włoskiego buta w kierunku południowym w okolice Bari, kolacja i nocleg.

Dzień 13
Po śniadaniu zwiedzanie Bari, rodzinnego miasta królowej Bony. Spacer po starówce: romańska katedra San Sabino, bazylika San Nicola z grobowcem Bony Sforzy i średniowieczny normański zamek. Przejazd do Alberobello, znanego z cylindrycznych, kamiennych domów przypominających ule, zbudowanych bez żadnej zaprawy. Spacer po niezwykle urokliwym miasteczku, w którym jest ponad 1000 takich domów. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 14
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez malownicze regiony Włoch na nocleg w okolice Reggio di Calabria.

Dzień 15
Przejazd na lotnisko.

Cena nie zawiera
Dodatkowych posiłków, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu - ok. 200 EUR.

Hotel znany jest również jako:

Zobacz również inne popularne hotele w okolicy / Wycieczki objazdowe polecane na wypoczynek i wczasy last minute w Włochy

Newsletter

Dopisz się do newslettera i bądź na bieżąco informowany o promocjach i nowościach:
Travelzone.pl zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa transakcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii szyfrowania danych
we współpracy z profesjonalnymi partnerami oferującymi bezpieczne płatności internetowe dla sklepów i serwisów,
akceptację kart Visa, MasterCard/EuroCard, JCB, Diners Club, Maestro i Visa Electron
a także szybkich przelewów internetowych (takich jak mTransfer, iPko).
Biuro Obsługi Klienta:

+48 801 00 31 26 (infolinia)
+48 24 36 23 996

pon.-pt. 09:00-19:00
sob.-niedz. NIECZYNNE

Formularz kontaktowy Tagi

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - szczegóły

DOTACJE NA INNOWACJE FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki oraz regulamin serwisu. Akceptuję Czytaj więcej